logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36477210 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Náušnice: Jak vybírat, když trpíte alergií?

Náušnice: Jak vybírat, když trpíte alergií?

 

Koupila jste si krásné náušnice ke koktejlovým šatům? Dostala jste náušnice k narozeninám od manžela? Nebo jste jen potřebovala náušnice pro všední nošení? Zklamaly vás, protože vás z nich bolí uši? Právě jste zavítala do světa kontaktních alergií!

 

 

Kontaktní alergie se projevuje svěděním, zarudnutím a vyrážkou v místě, kde se náušnice nebo jiný šperk dotýká kůže. Ne vždy též dochází i k hnisání ušních dírek. Tyto příznaky se mohou objevit třeba i po několika letech nošení nejrůznějších náušnic, ale též není zaručeno, že se neobjeví u miminek po propíchnutí oušek a použití zlatých náušnic. Je uvedeno, že taková alergie se vyskytne až u každého 7. člověka. Ani nemusí být způsobena šperky, ale taktéž například kovová část pásku či kovový knoflík u kalhot .

 

 

Kontaktní alergie se špatně připisuje stříbru, ovšem skutečným viníkem je tu nikl. Alergie na ryzí stříbro se samozřejmě též objevuje, ale není tak obvyklá. Stejně tak se mohou vyskytovat alergie na zlato a další ušlechtilé kovy. Tuto nesrovnalost vzniká tak, že i v některých typech stříbra a zlata je použit nikl. Nikl společně s mědí je běžně přidáván při výrobě šperků, protože přizpůsobuje vlastnosti, například zpevňuje a zlepšuje tvarovatelnost stříbra a zlata pro zhotovení šperků. Stejně tak u bílého zlata dochází k technologické úpravě, aby zlato dostalo stříbrný povrch, právě jmenovaným alergenním niklem. Bílé zlato můžete nosit pouze v případě, že tu místo niklu bylo použito palladium nebo rhodium. Stejně tak si určitě nepořizujte náušnice, které jsou pouze pozlacené, poněvadž při jejich nošení se taktéž vyskytují alergické projevy.

 

 

Nevíte, jak se tedy vyvarovat alergickým projevům kontaktní alergie? Spousta žen a dívek dnes dělá tu chybu, že si nesundává náušnice a další šperky na koupání nebo při úklidu oken. Při těchto činnostech mohou desinfekční prostředky a zbytky mýdla uváznout například pod prstenem nebo v ušní dírce, ty pak rozloží ochrannou vrstvu kůže a nikl může začít účinkovat. Druhým nepříznivým činitelem je pak pot, ve kterém je obsažena spousta agresivních solí a stejně jako desinfekční prostředky rozpouští ochrannou vrstvu. Z tohoto důvodu si sundávejte náušnice a další šperky i na sport.

 

 

Při pořízení náušnic a dalších šperků se vždy ptejte na složení. Nejvhodnější pro vás budou náušnice ze žlutého zlata a stříbra. U stříbra se ale vždy zajímejte o ryzí stříbro, které se označuje AG925. Další možností pro vás mohou být stříbrné náušnice, které budou povrchově upraveny rhodiováním, což je dělá odolnější a hlavně hypoalergenní. Nynější trh též nabízí bezproblémové náušnice z titanu či platiny, za které si ovšem trochu připlatíte. Alergiky nejčastěji kupovanou variantou se stala chirurgická ocel, která též nevyvolává alergii, vypadá jako stříbro a je cenově dostupnější než titan a platina. Z chirurgické oceli jsou dnes často vyráběny například též piercingy.

 

 

Pokud přeci jenom máte doma nějaké náušnice, které vyvolávají alergické projevy, pak si je zkuste doma opravit. První variantou je (pokud to konstrukce náušnic dovoluje), pořídit si háčky z ryzího stříbra nebo z chirurgické oceli (lze běžně sehnat v obchodech s korálky) a háček, který je v kontaktu s kůží, vyměnit. Druhým používaným způsobem je přelakování háčku průhledným lakem na nehty a použití silikonových puzetek.

 

Zdroj:http://www.mojeclanky.cz
Zdroj foto:http://www.piercingate.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22