logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36477347 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Každá postava je krásná

Každá postava je krásná

 

Vaše postava je jedinečná; je důležité si to pamatovat, protože základní tvar kostry a svalů, který zdědíte, se nedá změnit. Znaky jako výška, velikost nohy, šířka ramen a boků, tvar nohou, nosu a prstů spolu vytvářejí celek. Každý člověk je individuum s charakteristickými znaky typickými pro jeho genetickou stavbu.

Typy postav

Přestože jsou lidé různě velcí a mají různé postavy, existuje lidské tělo ve třech základních formách. Často se znaky dvou nebo tří tělesných typů promíchají s našimi individuálními rysy a ty nejdominantnějšími znaky nás řadí do jedné z následujících skupin: ektoformní, mezoformní a endoformní.

Lidé ektoformního typu mají obvykle malou štíhlou postavu s dlouhými končetinami, úzkými rameny, boky a klouby. Mají málo svalového nebo tělesného tuku. Lidé mezoformního typu mají střední až velkou - ale pevnou - tělesnou konstrukci s širšími rameny, pánevním pasem a dobře vyvinutými svaly. Endomorfní typy mají dobře formovanou postavu, více tělesného tuku než svalové hmoty, širší boky, kratší končetiny a těžiště položené níže než u ostatních dvou tělesných typů.

Pohled na sebe sama

Patříte-li spíše k těm plnoštíhlejším, může vás zlobit, když slyšíte někoho, koho považujete za hubeného jako lunt, jak si stěžuje na svou nadváhu. Ale to vše je logické a pramení to z pohledu na sebe sama. Velmi málo z nás vidí sebe sama skutečně tak, jaký opravdu je. Máme tendenci své tělo mylně posuzovat a tvrdit, že jsme tlustí, i když se tlouštka projevuje jen trochu ochablými svaly kolem bránice. A přestože to zní neuvěřitelně, způsob, jak se v životě chováme (a jak si myslíme, že nás ostatní vidí), často odpovídá našemu pohledu na sebe sama. Je to začarovaný kruh: myslíme si, že nevyhovujeme standardnímu ideálu krásy, takže naše sebeúcta poklesne často tak nízko, že máme pocit, že nebudeme mít nikdy lepší postavu. Tak nám na oplátku ještě dále klesne sebevědomí, cítíme se ještě hůře a začarovaný kruh pokračuje.

cviceni1
Dobré tělesné kondice lze dosáhnout už za tři týdny

Kontrola pohledu na sebe sama přináší obrovské výhody. Čím rychleji to dokážete, tím více budete odměněna, protože rychlé výsledky vám rychleji zvýší sebevědomí. Ale před zahájením programu na zlepšení postavy musíte pracovat na svém pozitivním myšlení: rozhodněte se o svém modelu postavy a uvědomte si své možnosti. Tento model pak použijte jako svůj cíl. Zapomeňte na konvenční ideály krásy - abyste měla skvělou postavu, nemusíte mít dlouhé nohy; vaše základní postava, kterou již máte, je skvělá. Potřebuje jen zdokonalit, a to může zvládnout každý.


Správné držení těla

I když to zní jako nějaké bezvýznamné cvičení z vašich školních let, je staré rčení "hlavou nahoru ramena dozadu, hýždě zatáhnout" opravdu moudré. Správné držení těla přispívá k celkovému vzhledu značným způsobem především proto, že když stojíme správně, břišní svaly správně plní svou podpůrnou roli a celé tělo je narovnáno, takže vypadá štíhlejší a vyšší. Správné držení těla je také prospěšné pro naše duševní a tělesné zdraví; některé alternativní terapie (např. Alexandrova technika) jsou založeny na principu správného držení těla, protože se tak dají zmírňovat bolesti zad, stres a dokonce i bolesti hlavy.

Cvičení držení těla

Stoupněte si před zrcadlo, vyzkoušejte tyto cviky a uvidíte, jak vaší postavě prospějí:
1. Nejdříve se při tomto cviku dívejte na sebe, pak se otočte, takže budete stát k zrcadlu bokem:
-zvedněte hlavu a vytáhněte se z boků
-schovejte bradu a zatáhněte hýždě
-ramena stáhněte dozadu a dolů
2. Nyní se mírně rozkročte.
-zkontrolujte, zda máte tíhu rovnoměrně rozprostřenou
-ramena a boky držte ve stejné pozici, tíhu přenášejte z paty na bříška chodidel.

www.svojtka.cz

 

Pramen: Krása a zdraví
Nakladatelství Svojtka&Co
 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22