logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36485016 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Jaký účes zvolit pro své vlasy

Jaký účes zvolit pro své vlasy

 

Oválný obličej
Je to nejuniverzálnější tvar, ke kterému se hodí téměř všechny účesy, ať už jsou to vlasy krátké, dlouhé, rovné nebo vlnité. Absolutně nezáleží na délce vlasů, stačí když vám padají prameny podél lícních kostech, rtech nebo bradě - podle toho, kterou partii obličeje chcete zvýraznit! Typické znaky: - délka tváře je 1,5 násobkem šířky - čelo je širší než brada - vynikají lícní kosti - obličej jemně klesá do ostřejší, ale zaoblené brady.

 

 

Úzká a podlouhlá tvář
Podlouhlý obličej je mnohdy velmi pěkná a působí magicky. Třeba se vyvarovat účesů, které splývají vedle okrajích obličeje a zvýrazňují její délku. Pokud máte tento typ obličeje, určitě nepotřebujete jeho délku zvýrazňovat. Vyvarujte se extrémně dlouhých nebo krátkých vlasů. Ideální je účes s vlasy sahajícími po líce, krátké a bohaté, skvěle vypadají také kudrnaté a vlnité vlasy. Další možností je hustá ofina zastřižená až k obočí. Typické znaky: - obličej je podstatně delšího než je její šířka - čelo, lícní kosti i čelist jsou přibližně stejně široké - často je brada ostrá, ale zaoblená.

 

 

Kulatý obličej
Vaším hlavním cílem by mělo být nevytvářet linie vlasů kolem obličeje. Dojem kulatosti můžete minimalizovat dlouhými rovnými vlasy padajícími do úrovně ramen, které by měly zakrývat také část lící. V žádném případě nenoste pěšinku uprostřed hlavy. Typické znaky: - délka i šířka obličeje je přibližně stejná - obličej je nejširší na úrovni lícních kostí.

 

 

Čtyřhranný tvar
Pokud máte čtyřhrannou obličej, pravděpodobně chcete zmírnit ostré, hranaté linie vašeho obličeje. Skvěle se to dá zvládnout pomocí vlnek anebo kudrn. Snažte se, aby účes zakrýval uši. Určitě nedoporučujeme dlouhé rovné vlasy nebo vertikální střihové linie. Typické znaky: - obličej je stejně dlouhá jako široká - čelo, lícní kosti i čelist jsou přibližně stejně široké - čelist má často hranatý tvar.

 

 

Srdcový tvar
Obličej tohoto typu je vzácná a má své zvláštní kouzlo. Upřednostněte účes, který vytváří objem kolem spodní části obličeje. Ať jsou vaše vlasy jakékoliv, ať už husté nebo jemné, vyvarujte se příliš dlouhých vlasů. Deset centimetrů pod úrovní ramen bohatě stačí. Typické znaky: - úzká čelist, široké lícní kosti nebo čelo - podobná oválné, ale s ostřejším zakončením brady.

 

 

Samozřejmě, mít některou z těchto typů tváří ještě neznamená, že nemůžete experimentovat. Ostatní hvězdy showbyznysu jsou nám příkladem, že pokud zvolíte trefný účes, jehož střih se kadeřníkovi opravdu vydaří, může vám seknout i styl, který byste nečekali.

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.vlasy-cz.eu


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22