logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34506722 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Jak si vybrat styl úpravy vousu? Řiďte se tvarem obličeje

Jak si vybrat styl úpravy vousu? Řiďte se tvarem obličeje

 

Hladce oholená tvář se dnes objevuje snad už jen v reklamách na holicí strojky. Většina mužů si pěstuje menší či větší vous. Je to i váš případ, ale nejste si jistý zvolenou úpravou, nebo toužíte po změně? Přečtěte si v našem článku, jaký styl pro vás bude ideální podle tvaru vašeho obličeje.

 

 

Zeštíhlení kulaté tváře

 

 

Pěstěná bradka váš obličej opticky protáhne a zároveň zvýrazní vaše rysy. Existuje mnoho stylů úprav, kterými dosáhnete podobného efektu. Úplně oholené tváři se však raději vyvarujte. Hladký kulatý obličej vám opticky přidá několik nechtěných kilogramů navíc. V pánském holičství chtějte např. tyto úpravy: Van Dyke, Balbao, Goatee, The Zappa, Chin Puff nebo Soul Patch.   

 

 

Srdcový a trojúhelníkový obličej

 

 

Pro oba typy obličejů platí, že bradka jim spíš nesvědčí. Obličej s ní působí nepříjemně špičatě. Holiči doporučují nechat si narůst krátce střižený plnovous. Ten obličej opticky vyrovná a vyzdvihne vaše rysy. Pokud se nebojíte extravagance, vyzkoušejte klidně kotlety a knír, nebo požádejte odborníka o úpravu Short boxer.

 

 

Zaoblete ostré hrany

 

 

Hranatý obličej s ostřejšími rysy může působit velmi atraktivně. Není potřeba konkrétními střihy něco výrazně potlačovat. Pokud chcete některé rysy trochu zaoblit, zastřihněte vousy podél lícních kostí. Plnější je ponechte na tvářích a o něco kratší po stranách. Nemusíte se bát kníru, kotlet ani zarostlé brady. U holiče si řekněte o zastřižení do stylu Petit Goatee, Hollywoodian nebo Anchor.

 

 

Když máte obdelníkový tvar obličeje

 

 

Tento tvar obličeje je sám o sobě velmi výrazný. Pokud jste jeho vlastníkem, spíše se vyhněte pěstování kníru. Ten by totiž váš obličej opticky ještě protáhl. Naopak vám bude slušet krátce střižený plnovous. Ponecháním delších vousů po stranách a kratších v dolní části své výrazné rysy atraktivně zdůrazníte. V holičství se ptejte po stylu Chin Curtain, Ducktail nebo Short Boxed beard.

 

 

S oválem máte vyhráno

 

 

Oválná tvář je obecně považována za ideální. Pokud vám byla dána do vínku, máte velkou výhodu v tom, že můžete s klidem experimentovat s různými styly vousů a pravděpodobně vám všechny sednou. Nemusíte se bát bradky, kníru ani plnovousu. Ať už vsadíte na klasiku, nebo se pustíte do nějaké extravagantní úpravy.

 

 

Když si na střih sami netroufáte

 

 

Rádi byste se pochlubili dobře střiženým vousem, ale nechcete riskovat nezdar? Vyražte do dnes už hojně rozšířených barbershopů. Tedy pánských holičství. Postarají se nejen o vaše vousy, ale většinou také o vaši tvář. Před holením vám napaří obličej horkým ručníkem, což zabrání jejímu podráždění. Navíc je v ceně obvykle také sklenka něčeho dobrého.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz

 

 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22