logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34506662 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Čerstvé ovocné šťávy a detoxikační čaje umí organismus skvěle připravit na jaro

Čerstvé ovocné šťávy a detoxikační čaje umí organismus skvěle připravit na jaro Čerstvé ovocné šťávy a detoxikační čaje umí organismus skvěle připravit na jaro

 

S blížícím se jarem potřebuje naše tělo nejen více vitamínů, ale také očistu od toxinů, které se v něm přes dlouhou zimu nahromadily. Skvělými pomocníky v tomto snažení jsou čerstvé - ať už ovocné, nebo zeleninové - šťávy a detoxikační čaje. Právě na to myslí ve své nabídce i česká kavárenská síť Pause Café a pro své hosty připravila zdravou nabídku v podobě čerstvě vymačkaných šťáv ze sezónního ovoce a zeleniny, kterou rozšiřuje paleta bílých a zelených čajů. Hosté si tak ve všech kavárnách Pause Café mohou objednat kolem 10 druhů čerstvých ovocných a zeleninových šťáv a také 14 druhů čaje.

 

„K rozšíření nabídky v tomto směru nás paradoxně inspirovala vlna letošní zimní chřipky. Jako vitamínovou bombu jsme začali nabízet mix z čerstvě vymačkaných pomerančů, jablka, červené řepy a zázvoru, který nejenže zmírňuje projevy chřipky a rýmy, ale dodává drinku také patřičný říz a pikantnost. Hosté na naši novinku s příznačným názvem Antichřipák reagují velmi pozitivně," směje se Martin Schuster, provozní ředitel kavárenské sítě Pause Café.

Šťávy připravené z ovoce a zeleniny jsou lehce stravitelné, nezatěžují trávicí systém a posilují imunitu. Mají vysoký obsah vitamínů, minerálů, živých enzymů a dalších biologicky významných látek. Pití čerstvě vylisovaných šťáv čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje nadváhu, odstraňuje únavu a dodává tělu energii a vitalitu. Navíc jsou to drinky zcela bez obsahu konzervačních látek a mají minimální množství cukru. K rannímu probuzení se kvůli vysokému obsahu vitamínu C nejlépe hodí šťáva z pomeranče, ananasu nebo mrkve. Stres zažene čerstvě připravený nápoj z mandarinky, banánu, malin nebo brokolice, proti únavě pomůže hlavně listová zelenina nebo kiwi. Vápník spolu s hořčíkem a vitamínem B3 a B6 zase uklidňují nervovou soustavu a napomáhají uvolnění; jsou obsaženy především v banánech, grapefruitech, mrkvi nebo celeru.

„V nápojovém lístku najdou naši hosté také celou řadu čajů od klasických přes zelené, bílé až po ovocné. Příznivcům zdravého životního stylu nabízíme také čaje bylinkové nebo z čerstvé máty a zázvoru. Naší poslední novinkou jsou kvetoucí čínské čaje, které nejenže zajímavě chutnají, ale jsou krásné i na pohled," podotkl Martin Schuster.

Detoxikační účinky bylinkových čajů, jako je například kopřivový nebo pampeliškový, znaly a využívaly už naše babičky. Dnes můžeme organismus vyčistit také pomocí čaje zeleného a bílého. Oba jsou přírodními antioxidanty, takže z těla odstraňují volné radikály a mají velmi pozitivní vliv na naše zažívání. Zelený čaj dokonce působí proti rakovině žaludku, prokrvuje mozek a ledviny, snižuje obsah cholesterolu a tuku v krvi, a je tak účinným prostředkem v prevenci proti kardiovaskulárním chorobám. Popíjení bílého čaje zase pozitivně působí proti stresu a současně napomáhá při spalování tukových buněk a zabraňuje vzniku nových.

„Kromě zmíněných čajů a čerstvých šťáv připravujeme na jaro také ozvláštnění naší sladké nabídky. Už teď si u nás hosté mohou pochutnat na výborných lehkých ovocných a tvarohových moučnících, které se chystáme rozšířit o zdravější verzi. Podrobnosti zatím nebudu prozrazovat, nechám si je jako jarní překvapení pro naše hosty," uzavřel Martin Schuster, provozní ředitel kavárenské sítě Pause Café.

Bližší informace na http://www.pausecafe.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22