logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34506678 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Sprchová a koupelnová masáž

Sprchová a koupelnová masáž

 

Kombinace masáže se sprchou nebo koupelí je velice prospěšná. Uzdravující sílu vody, protahování a masáží využívá mnoho léčebných postupů, například wacu a hydroterapie, které pomáhají při léčbě některých chorob. Ztuhlé svaly a klouby, stagnující oběh krve a lymfy, nedostatečné vylučování toxinů, zácpu a mnohé jiné choroby lze léčit pomocí střiků horké a studené vody.

Ve sprše

Chcete-li ve sprše používat esenciální oleje, je nejlepší je předem vmasírovat do těla, relaxovat a vypít si šálek bylinného čaje. Po dvaceti minutách si dejte sprchu. Oleje měly dost času na to, aby se vsákly do pokožky a sprcha je tudíž nesmyje.
Horká voda zpočátku stimuluje a potom uvolňuje. Studená voda povzbuzuje a tonizuje. Horká voda vás bude uspávat. Střídání horké a studené sprchy oživí celé vaše tělo.
K promasírování těla pod sprchou je nejvhodnější použít ruční sprchu, protože vám umožní využít sílu spršky těsně u rozstřikovací hlavice. Ve sprše i ve vaně je také dobré používat koupelnové sedátko, které vám usnadní zvedání nohou při sprchování chodidel.

Ve vaně

Tato masáž uvolňuje a stimuluje a určité formy masáže, například masáž pod vodou ve spojení s ponořenými minerály, mohou léčit rozličné choroby.

masaz 2

Kombinace masáže se sprchou nebo koupelí je velice prospěšná

Abyste masáž ve vaně co nejlépe využili, použijte oleje nebo dejte pod kohoutek s horkou vodou sáček z řídké látky naplněný ovsem. To pomáhá při problémech se suchou pokožkou, ekzémem nebo lupenkou. Můžete doplnit pěti kapkami levandule a pěti kapkami heřmánku.
Po těžkém dni použijte do uvolňující koupele tři kapky heřmánku, tři kapky muškátu a dvě kapky pačuli.
Do osvěžující lázně dejte po třech kapkách rozmarýny a citron.

Masáž pod sprchou

1. Pusťte si na celé tělo horkou vodu. Začněte masírovat obě chodidla silným hnětením, spojenou rotací, ždímáním a svíráním. Potom namasírujte vodní sprchou ruce.
2. Pomalu přejděte k lýtkům a masírujte je hnětením a ždímání směrem zdola nahoru. To podpoří přirozený tok krve a lymfy. Pokračujte po předních stranách nohou a zpět a nakonec si udělejte masáž vodou.
3. Ošetřete břicho, potom hruď, krk, obličej a záda.
4. Pusťte studenou vodu a použijte ostrý kartáč, na který při aplikaci kruhových pohybů silně přitlačíte. Postupujte přitom od chodidel k hlavě a na choulostivějších partiích přitom buďte opatrní.
5. Vraťte se k horké vodě a špičkami prstů drhněte pomocí rotačních pohybů celé tělo.
6. Skončete oživující studenou sprchou.

Masáž ve vaně

Masírujte si tělo od chodidel stejně jako ve sprše. To neuvěřitelně uvolňuje, ale cítíte-li potřebu své tělo a mysl povzbudit, můžete si po koupeli do přát osvěžující studenou sprchu.

Pramen: Masáž
Nakladatelství Svojtka&Co
www.svojtka.cz

 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22