logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986678 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Tři velké dámy se potkaly v Praze v Galerii panenek Dolls Land

Tři velké dámy se potkaly v Praze v Galerii panenek Dolls Land

 

Galerie panenek Dolls Land představuje jedinečnou kolekci sběratelských panenek Barbie s názvem Women of Royalty, která je souborem tří významných historických postav, mocných žen své doby - královna Alžběta I., císařovna Josefína a Marie Antoinetta.

Od ledna 2012 vystavuje Galerie panenek Dolls Land v Rytříské ulici č. 6 na Praze 1 v blízkosti metra Můstek významnou sběratelskou kolekci Barbie s názvem Women of Royalty, která je souborem tří významných a mocných historických žen, kterými jsou císařovna Josefína, Marie Antoinetta a anglická královna Alžběta I. Všechny tyto panenky byly vyrobeny v limitované edici v nákladech od 4 500 do 6000 kusů pro celý svět.

„Celá tato královská kolekce je velmi významná, nejen svým nádherným zpracováním a propracovanými detaily, ale i tím, že její sběratelská hodnota dosahuje téměř 100 000 Kč. Nejhodnotnější z celé královské edice je Marie Antoinetta, jejíž aktuální sběratelská cena přesahuje 40 000 Kč," říká Kateřina Rotterová, managing director Destination Marketing.

Z dalších významných sběratelských kolekcí, které Galerie Dolls Land od ledna 2012 vystavuje, je série Barbie s názvem Royal Jewels Collections, pro kterou navrhl šperky uznávaný návrhář
Alfred J. Durant. Šperky u celé kolekce byly doplněny krásnými originálními křišťálovými kameny Swarovski.

„Velkou chloubou galerie je také kolekce známé americké herečky z 60. let Grace Kelly, kterou zde představují čtyři nádherné panenky. Jedna z nich ukazuje tuto úchvatnou dámu v šatech, ve kterých byla poprvé představena monackému princi Rainieru III. na filmovém festivalu v Cannes v roce 1955. Další z nich je pak Grace Kelly v krásné večerní toaletě a posledním skvostem, ale o to zářivějším, je Grace Kelly ve svatebních šatech. Panenka ukazuje přesnou kopii svatebních šatů, které měla Grace Kelly při církevním sňatku s monackým princem v roce 1956. Barbie je unikátním důkazem toho, jak může panenka přiblížit nejenom historii, ale také významné osobnosti," říká Kateřina Rotterová, managing director Destination Marketing.

 

Jednou z dalších novinek galerie je kolekce sběratelských panenek Barbie, pro které navrhoval šaty světoznámý americký módní návrhář Bob Mackie. Modely Boba Mackieho byly připravovány také pro velké ikony hudební scény, jako je Tina Turner, Cher, Diana Ross nebo Whitney Houston. Bob Mackie je jedním z mála módních návrhářů, který zcela exkluzivně navrhuje šaty jen pro panenky Barbie.

Ze zářivého světa módy to není však pouze Bob Mackie, jehož práce je možné v galerii vidět. Módní kolekci světoznámých značek doplňují Barbie ve stylu Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Giorgio Armani, Givenchy, Escada a Calvin Klein.

„Poslední novinkou začátku roku se stala samostatná expozice strašidelných panenek Monster High, ve speciálně designově upravené Monster High místnosti, která byla veřejnosti oficiálně otevřena v pátek 13. ledna 2012. Není náhodou, že se do budoucna pátek 13. stane oficiálním dnem panenek Monster High. Expozice si získala velkou oblibu zejména u menších návštěvnic galerie. Všechny bych tímto co nejsrdečněji pozvala k její návštěvě. V průběhu každého víkendu jsou připravovány různé zajímavé akce, které návštěvu galerie jistě ještě více zpříjemní," říká Kateřina Rotterová, managing director Destination Marketing.

Návštěvníci galerie mají možnost zde zhlédnout přes 1 200 unikátních panenek, 3 000 doplňků pro panenky, 60 dopravních prostředků (kola, motorky, čtyřkolky, auta, limuzíny, letadla a karavany) pro Barbie a Kena a 360 sběratelských panenek Barbie. Mezi sběratelskými panenkami Barbie jsou k vidění postavy z řad hudebních i filmových hvězd, a to Barbie jako zpěvačka Cher, představitelky Bond Girl, herečka Marilyn Monroe, legendární Elvis Presley, úchvatná a okouzlující Elizabeth Taylor, zpěvačka Shakira nebo představitelka hlavní role z filmu Titanic a King Kong. Filmovou expozici doplňuje originální růžový Rolls Royce pro Barbie a Kena v měřítku 1:6. Mezi exponáty nechybí ani slavné filmové postavy Barbie a Kena v podobě Shreka, Harry Pottera, Jacka Sparrowa, představitelů filmu Twilight sága a dalších. Impozantní a nepřehlédnutelná je i Barbie jako extravagantní Lady Gaga v kostýmu Bohyně Galaxie.

Galerii panenek Dolls Land najdete v centru Prahy v Rytířské ulici č. 6 v blízkosti stanice metra Můstek. Expozice je zde otevřena celoročně od pondělí do neděle v čase od 10:00 do 18:00. Některé ze sběratelských panenek Barbie a panenek Monster High je možné v galerii i přímo zakoupit. Galerie je bez problémů přístupná pro maminky s kočárky i vozíčkáře. Pro malé návštěvníky je zde připraven dětský koutek, kde lze malovat, sledovat Barbie příběhy nebo si zadovádět na některé z hudebních podložek.

Kontakt:

Galerie Dolls Land
Rytířská 6
110 00 Praha 1

Tel.: +420 731 606 369
E-mail: info@dollsland.eu
Web: www.dollsland.eu
Facebook: www.facebook.com/dollsland.eu

Zdroj:http://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.dollsland.eu

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22