logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986875 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Dny jeskyní v Praze vrcholí unikátní výstavou na zámku ve Ctěnicích

Dny jeskyní v Praze vrcholí unikátní výstavou na zámku ve Ctěnicích

 

Celoroční kampaň Ministerstva životního prostředí zaměřená na podporu nejvýznamnějších přírodních krás vrcholí otevřením výstavy s názvem Světové dědictví v hlubinách země a zpřístupněné jeskyně ČR na zámku ve Ctěnicích.

 

„České a moravské jeskyně jsou naprosto jedinečné. Jsou součástí české přírody stejně jako Šumava, Český les a další známá místa. Jsem rád, že výstavou ve Ctěnicích můžeme lidem ukázat, že i tyto přírodní krásy stojí za navštívení," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

 

Seznámit návštěvníky s historií jeskyní je právě cílem výstavy ve Ctěnicích. Expozici tvoří dvě tematické části. První část s názvem Světové dědictví v hlubinách země je putovní výstavou WH UNESCO o krasu a jeskyních ve slovensko - maďarském příhraničí, na které se organizačně podílí Správa jeskyní ČR. Na geomorfologicky souvislém území na pomezí Slovenska a Maďarska o rozloze cca 600 km2 se nachází více než 1 300 jeskyní. Jejich mimořádná hodnota spočívá v rozmanitosti podzemních prostor, které obývá více než 500 druhů živočichů. Archeologické nálezy z těchto míst jsou staré až 35 000 let. Výstava návštěvníkům nabídne bohatý obrazový materiál doplněný texty ve slovenském, maďarském a anglickém jazyce.

 

Výstavní blok Zpřístupněné jeskyně České republiky zve návštěvníky do čtrnácti zpřístupněných jeskyní v Čechách a na Moravě. Prostřednictvím vystavených exponátů se lidé seznámí s charakteristikou jednotlivých jeskyní, historií jejich utváření, bohatostí výzdoby, se stopami, které v nich zanechali lidé v dobách dávných i poměrně nedávných, nebo s činností Správy jeskyní ČR.

 

Výstavu spolu s Ministerstvem životního prostředí pořádá Muzeum hlavního města Prahy a Správa jeskyní ČR.

Pro veřejnost je expozice otevřená v prostorách zámeckého areálu ve Ctěnicích až do 4. listopadu 2012.

Zdroj:http://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22