logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003164 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Netopýří výstava se na zimu usídlila v Žihobcích

Netopýří výstava se na zimu usídlila v Žihobcích

 

Ve čtvrtek 29. listopadu byla v Muzeu Lamberská stezka v Žihobcích zahájena výstava „Netopýři", která přibližuje tajemný a rozmanitý svět těchto létajících savců. Fotografická výstava připravená Českou společností pro ochranu netopýrů doplněná drobnými exponáty bude návštěvníkům k dispozici do 28. února 2013.

Během výstavy se návštěvníci seznámí s rozmanitostí netopýřích druhů v České republice, s jejich biologií, výzkumem a ochranou. Výstava se zabývá také problematikou soužití netopýrů v blízkosti lidí a řešením některých problémů, které při tom mohou vznikat. Čtrnáct velkých panelů s fotografiemi předních českých chiropterologů a doprovodným komentářem doplňují ukázky budek pro netopýry, výzkumné pomůcky nebo literatura o netopýrech. Součástí jsou také interaktivní prvky a úkoly pro děti i dospělé.

„Tato putovní výstava je jednou z mnoha aktivit České společnosti pro ochranu netopýrů, jejichž cílem je rozšířit znalosti o netopýrech, vymýtit nesmyslné pověry a předsudky v podvědomí lidí a v neposlední řadě netopýry představit jako jedinečné a užitečné tvory, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti," říká hlavní autorka výstavy, Dita Weinfurtová. „Příkladem dlouhodobého soužití lidí a netopýrů je i zámek v Žihobcích, neboť jeho půdy využívá tradičně jako letní úkryt početná kolonie vzácného vrápence malého," dodává Weinfurtová.

Výstava je k dispozici na zapůjčení i pro další muzea, ekocentra a ostatní zájemce a postupně putuje po celé České republice. V letošním roce již byla k vidění např. ve Voticích, na hradě v Týnci nad Sázavou nebo v Mělníce. V Muzeu Lamberská stezka v Žihobcích ji můžete navštívit až do konce února 2013, vždy od pondělí do pátku v 9:00 - 16:00 hod.

 

Zdroj:http://www.econnect.cz
Zdroj foto:http://www.zihobce.eu


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22