logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986798 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Divadlo Kámen zahájí sezónu křtem knihy o 15letém působení

Divadlo Kámen zahájí sezónu křtem knihy o 15letém působení

 

Divadlo Kámen bude mít v nové sezóně napilno a začne hned v září křtem knihy, která mapuje 15 let existence této netradiční a často diskutované divadelní scény. Pokračovat bude dvěma premiérami a nezapomene se zúčastnit ani první Divadelní noci 16.11.2013.

 

Divadlo Kámen vydalo knihu, která rekapituluje 15leté zkoumání divadelní formy a putování souboru, který dodnes neuhýbá ze své ideje, nepodbízí se divákům, nevytváří karikatury, nedělá zbytečné posměšky. Divadlo Kámen stále nekompromisně tvoří, rozvíjí svůj vlastní styl a nehodlá odbočit k mainstreamu ani lidové zábavě. „Divadlo je pro nás vzrušujícím průzkumem situací, běžných i neobvyklých, v nichž se ocitáme nebo můžeme ocitat. Zásadně nesázíme na jistotu. Nechceme o sobě mluvit jako o „art-divadle" nebo „umělecké scéně" ani s odkazem na jakýkoli jiný nezřetelný pojem. Ani „art-divadla" či „umělecké scény" totiž často nenaplňují naši zásadu skutečného hledání," říká šéf divadla Petr Macháček.

 

Zmíněnou knihu Divadlo Kámen slavnostně pokřtí 26.9.2013. Křest bude následovat po stručném jemně strukturovaném improvizačním představení vycházejícím z četby krátkých úseků právě křtěné knihy. Helena Macháčková, která knihu sestavila, upřesňuje: „Původně jsme zamýšleli vydat pouze scénáře her, které už Divadlo Kámen nehraje, nakonec však vznikla kniha mapující existenci divadla v letech 1998-2012 a obsahující shrnutí historických událostí, recenze a úvahy, scénáře, encyklopedické údaje a také fotografie, snad tedy reprezentativní výběr z poměrně bohatého archivu divadla..."

 

V nové sezóně čekají Divadlo Kámen také dvě premiéry. První z nich - improvizační hru Agamemnón - uvede soubor v prosinci 2013. Hra má divákům otevřít a ukázat další možnosti divadelní improvizace v „kamenném stylu". Obrys své nově zkoumané formy improvizace předvedlo divadlo již v loňské sezóně, tentokrát se soubor se svou improhrou založenou na kombinaci antického dramatu, spontánního vyprávění, čtení a volné improvizace předvede na čisto. „Zkoušet a hledat hranice divadelní improvizace je pro nás zajímavé a především důležité pro rozvoj osobního a osobnostního herectví," říká jedna z hereček Zdeňka Brychtová.

 

Po Novém roce pak diváky čeká druhá premiéra, dlouho očekávaná a připravovaná hra Mamut mamut, od které si tvůrci slibují další důležitý mezník v tvorbě divadla. Setkává se zde konverzační činohra s minimalistickými prvky fyzického divadla a původní vážná hudba, která je pro představení tvořena skladateli Martinem Markem a Janem Ptákem.

O Divadle Kámen

 

Divadlo Kámen (pražské autorské divadlo) se zaměřuje na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje především s fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, nesvázaným osobnostním herectvím. Vloni oslavilo divadlo 15 let své existence. Jeho stálá scéna je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 2.

 

http://www.divadlokamen.cz

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22