logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986870 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Podzimní koncertní sezóna Barocco sempre giovane 2014 v předprodeji

Podzimní koncertní sezóna Barocco sempre giovane 2014 v předprodeji

 

V letošním roce oslaví komorní soubor Barocco sempre giovane své desáté narozeniny. Kromě účinkování na koncertech a významných hudebních festivalech u nás i v zahraničí pořádá soubor pravidelné abonentní koncerty v Rytířském sálu zámku a v Domě hudby v Pardubicích, od roku 2012 je také pořadatelem mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro.

 

 

Stejně jako v minulých letech, přizvali si mladí hudebníci i letos do své jubilejní abonentní sezóny ke spoluúčinkování špičkové mistry svých oborů:

 

1. abonentní koncert ve čtvrtek 11. září 2014 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

 

Barocco sempre giovane

Pavel Steidl - kytara

Na programu: G. Rossini, M. Giuliani, F. Molino, N. Paganini

 

 

Na prvním podzimním abonentním koncertu bude spolu s Barocco sempre giovane účinkovat hráč na klasickou kytaru Pavel Steidl, umělec, který koncertoval ve více než třiceti zemích světa (Kanada, Kuba, Španělsko, Polsko, Rakousko, Kostarika, Guatemala, Austrálie, Japonsko, Velká Británie, Mexiko a mnoho dalších), je mj. vítězem soutěže Radio France de Paris a mnoha dalších hudebních soutěží. Italský odborný časopis Guitart zařadil jeho jméno mezi 8 nejvýznamnějších světových kytaristů.

 

 

 

2. abonentní koncert ve čtvrtek 16. října 2014 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

 

Barocco sempre giovane

Kateřina Javůrková, laureátka Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2013 - lesní roh

Na programu: G. Ph. Telemann, G. F. Händel, J. Haydn

 

 

Hornistka Kateřina Javůrková je jednou z nejnadanějších interpretek mladé generace. Členka České filharmonie a PKF - Prague Philharmonia na sebe již od útlých let upozorňovala v národních i mezinárodních hudebních kláních, kde získávala nejvyšší ocenění. V květnu toho roku stala laureátkou a vítězkou Mezinárodní interpretační soutěže Pražské Jaro 2013.

 

 

3. abonentní koncert ve čtvrtek 6. listopadu 2014 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

 

Barocco sempre giovane

Iva Kramperová - housle

Vilém Veverka - hoboj

Na programu: G. Ph. Telemann, J. S. Bach, A. Vivaldi, G. Valentini

 

 

Iva Svobodová Kramperová je zakládající členkou, první houslistkou a sólistkou Barocco sempre giovane. Odborný kritik José Doménech Part napsal v recenzi na koncert v Palau de la Música Valencia 20. 5. 2014 o Ivě Kramperové Svobodové a Barocco Sempre Giovane: „...toto se zcela naplnilo ve skvělém vystoupení hudebníků Barocco Sempre Giovane, českého souboru, který po celý večer překypoval uměleckou solidností, talentem, sympatičností i precizností. Mladí Češi přijeli navíc s „přidanou hodnotou" v podobě Ivy Kramperové, mladé houslistky, která vyniká virtuozitou bez přehnaně rozmáchlých gest, elegancí a naprosto přirozeným hudebním projevem. Díky lesku ve zvuku, přesnému a dobře stylizovanému frázování, vynikla v Koncertu E dur "L'amoroso" RV 271 Antonia Vivaldiho vysoká úroveň její muzikality. Prokázala, že je umělkyní vychutnávající si rytmus i melodii bez jakékoli přebytečné námahy, která by narušovala vynikající vkus jejího hudebního projevu. Vůdčí autorita Kramperové dodala jiskru také Händelovu Concertu grossu g moll op. 6/6. Všem interpretům to díky jejich vytříbené technice, ušlechtilému zvuku a mimořádné přirozeností znamenitě ladilo dohromady. S naprostou jistotou dokázali interpretovat stejně tak dobře noblesu Musette jako energičnost závěrečného Allegra. Se stejnou, ne-li ještě větší virtuozitou a nadšením, provedli Mozartovo Divertimento F dur - noblesa sama! Nadšené publikum s vděkem ocenilo naprosté odevzdání mladých Čechů a odměnilo jejich umění mimořádnými ovacemi. Doufejme, že se brzy vrátí s novým repertoárem!"

 

 

Vilém Veverka je jedním z nejrespektovanějších českých hobojistů. Absolvoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze, navštěvoval kurzy významného francouzského hobojisty Jean-Louis Capezzaliho. Zásadní impuls v jeho uměleckém rozvoji však přineslo účinkování v Gustav Mahler Jugendorchester a následné studium u předního německého hobojisty Dominika Wollenwebera na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně, na které navázal dvouletým účinkováním v proslulé Berlínské filharmonii (Karajan Stiftung). Nastoupená cesta vyvrcholila triumfem v jedné z nejprestižnějších hobojových soutěží - Tokyo /Sony Music Foundation. Jako sólista vystupuje s významnými českými orchestry, např. s Pražskou komorní filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Brno, FOK, SOČR ad., ze zahraničních orchestrů pak jmenujme Tokyo Philharmonic Orchestra, Bayerisches Kammerorchester či Budafok Orchestra Budapest.

 

 

4. abonentní koncert ve čtvrtek 11. prosince 2014 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

 

Barokní vánoce na zámku

Barocco sempre giovane

Ensemble Inégal - A. Viktora - varhany, G. Eibenová, M. Ptáček, M. Prokeš, V. Kovář - zpěv

Na programu: A. V. Michna, K. V. H. Rovenský, S. Capricornus, A. Bertali a další

 

 

Ensemble Inégal získal v hudebním světě renomé výjimečného tělesa pro svou jedinečnost a špičkovou kvalitu, kterou prokazuje na koncertních pódiích a dokládá mnoha mezinárodními cenami za své nahrávací výkony. Na kontě má bezpočet koncertních vystoupení na nejvýznamnějších evropských festivalech jako např. Pražské jaro, Musica Antiqua Brugy, Oude Muziek Utrecht, Lufthansa Festival of baroque music London, De Bijloke Gent, Aschaffenburger Bachtage, Bach Festival Riga, Concentus Moraviae a mnoha dalších. Ensemble Inégal je historicky prvním českým tělesem na poli staré hudby, vyznamenaným již potřetí prestižním francouzským oceněním Diapason d´Or!

 

 

Barocco sempre giovane a Ensemble Inégal připravují společný program koncertu s názvem Barokní vánoce na zámku. Návštěvníci se mohou těšit na nevšední hudební zážitek včetně vytrubování s ochozů zámku před koncertem, na krásnou předvánoční atmosféru a vánoční punč na nádvoří!

 

 

 

Předprodej:

 

Turistické informačni centrum Pardubice, nám. Republiky 1, tel.: 466 768 390,

Email: region@ipardubice.cz
Web: www.ipardubice.cz

 

Více na:

www.barocco.cz

www.pavelsteidl.com

www.katerinajavurkova.cz

www.iva.kramperova.cz

www.vilemveverka.cz

www.inegal.cz

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22