logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003136 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Slavný český sbor Boni pueri chystá natáčení pro Hollywood

Slavný český sbor Boni pueri chystá natáčení pro Hollywood

 

Český chlapecký sbor Boni pueri vstupuje do letošní koncertní sezóny s novým kompaktním diskem, na kterém si posluchači budou moci připomenout dílo nechanického rodáka Jana Křtitele Vaňhala.

 

 

Album zpěváci natočili u renomované hudební agentury ArcoDiva a dirigent Marek Štryncl přizval ke spolupráci vynikající sólisty - sopranistku Alici Martini, altistku Sylvu Čmugrovou, tenorový part zpívá Jaroslav Březina a bas Roman Janál. Boni pueri doprovází Komorní filharmonie Pardubice, orchestr, se kterým sbor spolupracuje již několik let.

 

 

"Lepší začátek sezóny jsme si nemohli přát. CD jsme natočili na konci prázdnin, vyjde na podzim a máme z něj opravdu radost. Marek Štryncl je v barokní hudbě jako doma a dokáže s dílem nakládat velmi citlivě. Právě on se velkou měrou zasloužil o znovuobjevení díla tohoto Mozartova a Haydnova současníka. Album vyjde v listopadu a posluchači se mají opravdu na co těšit," řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

 

Je potěšující, že desku podpořilo Ministerstvo kultury České republiky, Elektrárny Opatovice a Královéhradecký kraj.

 

 

Kromě klasické hudby čeká Boni pueri také prestižní vystoupení na 3. ročníku festivalu Film Music Prague v pražském Rudolfinu, kterého se osobně zúčastní i hudební skladatel Elliot Goldenthal, jehož „oskarovou" hudbu mohli diváci slyšet i ve filmu Interview s upírem. Právě tato skladba zazní v podání Boni pueri na zahajovacím galakoncertě nazvaném Pocta Goldsmithovi & Goldenthalovi, kdy skladatel poprvé ve své kariéře zavítá do Prahy, aby své skladby uvedl.

 

 

Ještě do konce roku se sbor znovu objeví v sále Rudolfina, tentokrát před mikrofony, aby natočil hudbu k filmu Aldabra režiséra Steve L. Lichtaga, kterou složil absolvent Berklee College of Music v Bostonu Robert Jíša. S ním Boni pueri již spolupracovali na jedné platinové desce, hudbě k filmu Století Miroslava Zikmunda nebo unikátním 3D projektu Hlasy světla.

 

 

„Točit hudbu k dokumentárnímu filmu nás velmi lákalo. Aldabra je jedno z posledních nedotčených míst na této planetě. Stejně jako film, je i muzika, která ho doprovází, fascinující," řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

 

 

Prezentace snímku zaujala představitele společnost Disney, například Dona Hahna, který se podílel na výrobě Lvího krále nebo scénáristu Davida Reynoldse. Ten stál u zrodu Knihy džunglí nebo filmu Hledá se Nemo, za který byl jako spoluautor scénáře nominován na Oscara. Aldabra tak putuje do náruče Hollywoodu.

 

 

Pro americkou společnost nepracují Boni pueri poprvé, v roce 2011 se se zpěváky v Rudolfinu točily scény do akčního seriálu Missing.


Zdroj:http://www.tiskovky.info 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22