logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003173 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Kouzelná noc v knihovně

Kouzelná noc v knihovně

 

Noc z pátku 3. na sobotu 4. dubna bude jednou z těch kouzelných a pohádkových nocí, kdy se přes sedm set knihoven, škol a domů dětí změní v pohádkové a fantastické světy určené jen dětem. Již po sedmé totiž proběhne dobrodružná Noc s Andersenem.

Když se v roce 2000 sešlo poprvé v uherskohradišťské knihovně dvacet malých čtenářů, nikdo netušil, že o několik let později se této akce budou účastnit desetitisíce dětí a dospělých v celé střední Evropě. Oslava narozenin dánského pohádkáře H. Ch. Andersena a zároveň také Mezinárodního dne dětské knihy se tak stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších akcí na podporu dětského čtenářství.

Městská knihovna v Praze opět připravila pro více než 150 dětí zajímavý program plný zábavy, dobrodružství, her a samozřejmě čtení.

„Ústřední knihovna na Mariánském náměstí se změní v továrnu na čokoládu," říká Mgr. Jitka Řeháková z Úseku pro děti a mládež. „Pan Willy Wonka si pro děti připravil nejen fantastické úkoly, podivuhodná překvapení, ale i sladké odměny."

Báječná dobrodružství čekají na děti také v dalších pobočkách Městské knihovny v Praze: Hostivař, Korunní, Letná, Opatov, Novodvorská, Skalka, Smíchov, Barrandov, Ostrovského a Vysočany.

„Zájem dětí je rok od roku větší a plno máme už týdny dopředu. Vybíráme proto děti, které se ještě naší kouzelné noci neúčastnily," upozorňuje zájemce Mgr. Jitka Řeháková. Některé knihovny zájem řeší pořádáním dlouhodobých soutěží, kde je noc v knihovně hlavní odměnou pro výherce. Kde ještě mají poslední místečka se dozvíte na http://www.mlp.cz/andersen09.htm.

Těšíme se na všechny malé nocležníky, kteří se neleknou čokoládového dobrodružství, pirátů, pražských strašidel, pohádkové havěti nebo fantoma smíchovské knihovny.

Kategorie:

Kontaktní informace

Zadavatel
Městská knihovna v Praze

 

knihovna

Kontaktní osoba
Lenka Hanzlíková

Pozice
Tisková mluvčí

E-mail
hanzlikl@mlp.cz

Telefon
+420 733 160 007

Internet
http://www.mlp.cz/

Press Kit
http://www.pressweb.cz/mestska-knihovna-v-praze


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22