logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 35124093 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Knihovna otvírá koutek pro booktubery!

Knihovna otvírá koutek pro booktubery!

 

V knihovně je dostupný nový booktuberský koutek pro každého youtubera, který doma nemá dostatek prostoru nebo vybavení.
 
 
Slavnostní otevření bylo 27. března  v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí.

Našimi kmotry byli  Vojta Hamerský, vystupující pod přezdívkou EclecticGuy, který se svým youtubovým kanálem EclecticReader patří mezi nejsledovanější české booktubery a Tomáš Pipota. Tomáše najdete na sociálních sítích pod přezdívkou Rozsek. Knihovník z Dobříše, kterého sledují čtenáři po celé republice, proslul svým humorem a dal se na booktubering.

 

 

Fenomén zvaný BookTube

 

 

Setkáváte se s pojmem BookTube poprvé? Zajímá vás, co znamená? Žádná oficiální definice neexistuje, nicméně pojem BookTube jako takový stal natolik uznávaným, že si vydobyl své místo na anglické Wikipedii. Z ní se můžeme dozvědět, že se jedná o skupinu tvůrců obsahu, jejichž videa se dotýkají knih. Slovní spojení BookTube vzniká spojením dvou slov –„Books“ (tedy „knihy“) a „YouTube“. Kromě obsahu zaměřený na hráče počítačových her, cestovatele, fanoušky módy či líčení, už nějakou dobu najdeme i videa pro zapálené knihomoly.

 

 

„Booktubing je ideálním spojením knih a obrazu. Ano, knihy jsou primárně textová záležitost, ale tím, že se i normálně setkám s člověkem, který mi o nějaké knize přesvědčivě řekne, že si ji musím přečíst, donutí mě to se po knize podívat víc, než když bych si to pouze přečetl.“ říká jeden z kmotrů, booktuber Vojta Hamerský, vystupující pod přezdívkou EclecticGuy.

 

 

BookTube koutek v knihovně

 

 

Milujete knížky? Rádi o nich mluvíte? Uvažujete, že se stanete slavným booktuberem? Nemáte prostor, kde o přečteném v klidu pohovořit na kameru? Možná vám sedne nový koutek v Ústřední knihovně zřízený a vybavený právě pro booktubering. Kromě kamery vám půjčíme všechno, co byste ke správným videím o knihách mohli potřebovat – regály s knihami, hrnečky na čaj, křesílka i polštáře, ale také světla, zelené klíčovací plátno nebo stativy. Stačí mít platný čtenářský průkaz!

 

 

 

Otevření BookTube koutku

úterý 27. března 2018 

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1 Praha 1

vstup zdarma

 

 

www.mlp.cz/akce 

https://www.facebook.com/events/210896409661942/

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/

 

 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22