logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 46877819 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

České filmy se dostaly na nejvýznamnější světový festival krátkých filmů

České filmy se dostaly na nejvýznamnější světový festival krátkých filmůČeské filmy se dostaly na nejvýznamnější světový festival krátkých filmů

 

Tři české filmy se dostaly do oficiálního výběru na největším světovém festivalu krátkých filmů ve francouzském Clermont-Ferrand. Dva filmy podpořené Státním fondem kinematografie se budou účastnit prestižního koprodukčního fóra Euro Connection, které je jeho důležitou součástí. 

 

 

 

Město ve střední Francii hostí již 43. ročník nejdůležitější světové přehlídky krátkých filmů. Letos proběhne v hybridní on-line podobě od 31. ledna do 8. února a zastoupení na něm budou mít nejen české filmy, ale také Státní fond kinematografie. 

 

 

Do mezinárodní soutěže festivalu byl vybrán pětiminutový film Pračka režisérky Alexandry Májové. Nevšedně pojatý snímek o mezilidských vztazích byl loni uveden ve světové premiéře na festivalu Black Nights v Tallinu. Studentský film režisérky Aliony Baranovy z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s názvem Lístek bude uveden v sekci pro mladé publikum Young Audience. Premiéru měl před rokem na Berlinale v sekci Generation. Třetím českým filmem v oficiálním programu festivalu je další studentský snímek Plus jeden režisérky Myroslavy Klochko z pražské FAMU. 

 

 

 

Euro Connection je koprodukční platforma v rámci festivalu, do které byly letos vybrány dva projekty s českou účastí. Animovanou koláž O krávě režisérky Pavly Baštanové podpořil Státní fond kinematografie částkou 300 tisíc Kč ve výzvě na vývoj. Produkuje ho Mária Môťovská ze společnosti MAUR film. Slovinsko-český hraný film Turista režiséra Luna Sevnika o složitém vztahu dospívajícího syna a jeho otce koprodukuje na české straně společnost PINK a Státní fond kinematografie podpořil projekt částkou 500 tisíc Kč ve výzvě na podporu minoritních koprodukcí.

 

 

 

Státní fond kinematografie pořádá na festivalu společně s partnery ze Slovenska a Slovinska diskusní fórum, na kterém se představí filmaři ze střední Evropy. Diskusního panelu Poznejte filmaře ze střední Evropy (Meet the Central European Filmmakers) se zúčastní čeští tvůrci s filmem v programu festivalu nebo projektem na koprodukčním fóru Euro Connection a spolumoderovat jej bude zástupce Státního fondu kinematografie (Czech Film Center) Vítězslav Chovanec. Czech Film Center je oddělením Státního fondu kinematografie, které se stará o propagaci českých filmů v zahraničí a podporuje a propaguje český film na mezinárodních festivalech.

 

 

Na trhu Short Film Market pro filmové profesionály bude mít projekci několik nových českých krátkých filmů, které měly premiéru v loňském roce, nebo na ni ještě čekají. Zahraničním festivalům či distributorům se takto představí filmy Anatomie českého odpoledne (Adam Martinec, 2020), Ant Hill (Marek Náprstek, 2021), Kanya (Apoorva Satish, 2020), Musí to být bolestivý (David Semler, 2020), Pračka (Alexandra Májová, 2020), Rudé boty (Anna Paděrová, 2021) a Zvuky spoza lúky (Filip Diviak, 2020).

 

 

 


  www.fondkinematografie.cz

 

Zdroj:https://www.mkcr.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby