logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 55253779 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Mauglího stopy vedou skrz zoo

Mauglího stopy vedou skrz zoo

 

Vydat se po stopách hrdinů z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga můžete již od 11. září při návštěvě liberecké zoologické zahrady. Právě v jejích prostorách si mohou návštěvníci zahrát dobrodružnou hru Divadla F. X. Šaldy, Mauglího cesta za pokladem, inspirovanou baletním představením Mauglí, které bude mít světovou premiéru v Divadle F. X. Šaldy 24. a 26. září. Zábavnou hru ve stylu cesty za pokladem připravilo divadlo jako další formu netradiční propagace nové inscenace a propojení světa divadelního s tím skutečným.

 


Komu se při návštěvě Zoo Liberec podaří vyluštit Mauglího hádanky a odhalit pomocí schovaných indicií heslo k pokladu, má možnost vyhrát kromě řady věcných cen i vstupenky do zoologické zahrady nebo poukaz na představení v Divadle F. X. Šaldy. Hra je určená všem milovníkům dobrodružství, především však rodinám s dětmi, stejně jako samotné představení v divadle.

 „Jsme rádi, že se dobrodružná hra Mauglího cesta za pokladem odehrává právě v liberecké zoo, protože i my se snažíme život v tropické džungli návštěvníkům přibližovat prostřednictvím našich exotických zvířat. Dlouhodobě nás také doprovází moto „Dobrodružství z poznání“, které mohou zažít právě i všichni účastníci této zábavné stezky, kterou divadlo v našich prostorách realizovalo. Plánek hry s herním kuponem rozdáváme všem dětským návštěvníkům, kteří si na pokladně zakoupí vstupenku do zoo. Na luštitele, kteří odevzdají své správné odpovědi do speciální schránky v pavilonu tropů, pak čeká celkem 50 krásných cen. Na všechny soutěžící už se velice těšíme a přejeme jim mnoho štěstí a radosti z dobrodružství z poznání,“ doplňuje tisková mluvčí Zoo Liberec, Barbara Tesařová

 Princip hry Mauglího cesty za pokladem spočívá v nalezení 8 ukrytých indicií v zoo, podle veršovaných nápověd a správně z nich poskládat heslo k pokladu. Ten, kdo správně vyluštěné heslo do 31. 10. vhodí spolu s kontaktními údaji do označené schránky v pavilonu tropů v Zoo Liberec, může vyhrát jeden z 50 balíčků s dárky, které do hry věnují obě organizace. Pokud se návštěvníci s vyluštěným heslem a se vstupenkou ze Zoo Liberec zastaví na pokladně Šaldova divadla, nám. Dr. E. Beneše v Liberci, získají poukaz na vstupenku 1+1 zdarma na představení Mauglí. Akce na pokladně divadla platí do 30. 4. 2022.

 „Vytvořit dobrodružnou hru pro rodiny s dětmi, byla pro mě výzvou. Hra je určena především pro rodiny s dětmi. Mým cílem však bylo vtáhnout do hry a celého příběhu i dospělé a připomenout jim své dětství, kdy například jezdili na tábory a běhali za indiciemi po lese. Dobrovolné úkoly s různými šiframi a hádankami doufám tak pobaví, malé i velké. Návštěvníkům zoo, kteří se rozhodnou jít Mauglího cestu za pokladem, přeji hravou mysl a radost ze hry,“ uvedla autorka dobrodružné hry – Michaela Pompová, vedoucí marketingu Divadla F. X. Šaldy.

 Ať už se společně s Mauglím vydáte na cestu za pokladem do liberecké zoo nebo vám jeho známý příběh přiblíží baletní soubor DFXŠ, jisté je, že se nudit nebudete. Nová rodinná inscenace v moderním zpracování choreografky Mariky Mikanové a s hudbou významného českého skladatele Aleše Březiny, oživí milované postavy tak, jak jste je ještě neviděli. Taneční produkce ukáže skvělé umělecké výkony, výpravnou podívanou, plno emocí, ale hlavně zdůrazní, jak důležitý je morální řád, který je nejvyšším zákonem života.

 „Je skvělé, že s Mauglím děti zažijí zábavu a opravdové dobrodružství. Propojení hry, poznání a světa fantazie, je to nejlepší co jim můžeme nabídnout. Už se moc těším, až uvidíme rozzářené oči v hledišti našeho divadla!“ Doplnila Barbora Svobodová, dramaturgyně baletu.

 Hru Mauglího cestu za pokladem je možné si v Zoo Liberec zahrát od 11. září 2021 do 30. dubna 2022.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bez hladovění