logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30347231 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Nekončící radovánky v lyžařských zábavních parcích

Nekončící radovánky v lyžařských zábavních parcíchNekončící radovánky v lyžařských zábavních parcíchNekončící radovánky v lyžařských zábavních parcíchNekončící radovánky v lyžařských zábavních parcíchNekončící radovánky v lyžařských zábavních parcíchNekončící radovánky v lyžařských zábavních parcích

 

Dříve si lyžaři a snowboardeři toužící po dobrodružství tajně vytvářeli sněhové skokánky a doufali, že je správci lyžařských center ihned nespatří. V dnešní době nabízí tento druh zimní zábavy stále více lyžařských oblastí.

 

 

Před několika lety se lyžařské areály začaly zabývat novou cílovou skupinou a začaly pro ni vytvářet vlastní jednodušší verze funslopes. Vytvářené sjezdovky představují „soft-variantu“ snowparků a umožňují tak opatrnějším lyžařům užít si zimních radovánek ve stejné míře jako lyžaři a snowboardeři dovádějící za náročnějších podmínek. Začátečníci mohou vyzkoušet například zjednodušené dráhy s vlnami nebo upravené skokánky.

 

 

Jestli bylo před 3 lety možné spočítat rakouské funslopes na prstech jedné ruky, je dnes téměř nemožné všechny znát. Přesto se však najde jedna, která okamžitě vzbudí Vaši pozornost: Funslope Schmitten XXL v Zell am See - s délkou 1.300 metrů se jedná o nejdelší funslope světa. Vedle klopených zatáček, vln, skokánků a tunelů je jedinečné vedení tratě lesem zlatým hřebem sjezdovky. Aby byl zážitek vnímán více smyslovými vjemy, byla sjezdovka obohacena také o zvukové efekty jako Sound Speed Booster nebo Sound Slopies.

 

 

Návštěvníci zimních středisek projevují stále větší zájem také o crossové tratě. Stejně tako „Red Viper“ v lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser byla v Pitztalu nově vytvořena lyžařská a boarder crossline s možností měření času. Naproti tomu Golm-X-Cross-Strecke v Montafonu láká lyžaře a snowboardery klopenými zatáčkami, kicky, legendárními Kamelbuckel a step-upy. Mimo jiné se bude ve voralrberském Montafonu od 14. do 17. prosince 2017 konat FIS Snowboard Cross Weltcup.

 

 

Přes narůstající úspěšnost funslopes a crossových tratí však zůstávají ve středu zájmů funparky s raily a kicky různých výšek. Stále častěji bývají v areálech budovány malé vleky, které lyžařům a snowboarerům usnadní výšlap a umožní jim tak prožít větší dávku zábavy. Vymoženosti v podobě malých vleků si mohou nadšenci užít například v lyžařské oblasti Flachauwinkl a na Stubaiském ledovci.

 

 

Stále častěji se U-rampy, raily a boxy nachází také v malých lyžařských areálech - dokonce oblast Weinebene se tak může pochlubit obstojným freestylovým parkem. V dětské části areálu Lachtal najdou hosté propracovaný areál pro malé boardery. Vynikající crossové tratě si můžou návštěvníci užít také v Damüls, Hochfichtu a na Zwieselalm.

 

 

Jízdu na funslope nebo dovádění ve snowparku si může vyzkoušet opravdu každý. Na jedince, kteří v extravagantních vymoženostech nenajdou zalíbení, však stále čekají klasické a skvěle připravené sjezdovky.

Informace pro hosty

Schmittenhöhebahn AG
Postfach 8
5700 Zell am See
Web: www.schmitten.at
E-Mail: schmitten@schmitten.at
Telefon: +43 (0) 6542 789-0

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental
Dorf 84
A - 6306 Söll
Web: www.skiwelt.at
E-Mail: office@skiwelt.at
Telefon: +43 (0) 5333 400

Montafon Tourismus GmbH
Montafonerstr. 21
6780 Schruns
Web: www.montafon.at
E-Mail: info@montafon.at
Telefon: +43 50 6686

Shuttleberg Flachauwinkl–Kleinarl
Höchweg 152
5542 Flachau
Web: www.shuttleberg.com
E-Mail: seeyou@shuttleberg.com
Telefon: +43 6457 2072

Stubaier Gletscher
Mutterberg 2
6167 Neustift
Web: www.stubaier-gletscher.com
E-Mail: info@stubaier-gletscher.com
Telefon: +43 5226 8141  

Lachtal-Lifte u. Seilbahnen GmbH & Co KG
A-8831 Schönberg-Lachtal 402
Web: www.lachtal.at
E-Mail: office@lachtal.at
Telefon: +43 (0) 3587 203-0

 

Zdroj:https://press.austria.info/

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22