logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 31928644 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zaměstnance nejvíc stresuje špatná organizace práce a nekvalitní šéf

Zaměstnance nejvíc stresuje špatná organizace práce a nekvalitní šéf

 

Sedm z deseti zaměstnanců práce stresuje - u 52 % lidí jde jen o nárazové situace, nicméně 19 % uvádí, že je práce psychicky vyčerpává trvale. Vyplývá to z online průzkumu, který mezi zaměstnanci uskutečnila personální společnost Předvýběr.CZ.

 

 

Sedmadvacet procent dotázaných uvedlo, že je práce spíše nestresuje, jen dvě procenta tvrdí, že vůbec.

 

 

Zajímavé jsou důvody, které v práci vytvářejí tlak na zaměstnance. „Pro čtyřiatřicet procent respondentů je nejstresovějším faktorem špatná organizace práce,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ. Hned druhým stresorem je osobní kvalita šéfa (25 %), na třetím místě je příliš mnoho úkolů (22 %) a s velkým odstupem čtvrtým nejsilnějším faktorem jsou vztahy mezi kolegy (6 %).

 

 

Zbývající důvody jsou často kombinací již uvedených faktorů, nezvládání komunikace se zákazníky nebo špatná platební morálka zaměstnavatelů,“ dodává František Boudný.

 

 

Šest z deseti účastníků průzkumu tvrdí, že je během práce postihl syndrom vyhoření. „To je samozřejmě nepřesné. Vzhledem k tomu, že zrovna připravujeme říjnový seminář na toto téma, vím, že lidé tak označují nadměrnou psychickou zátěž v práci, ale skutečné vyčerpání z práce se týká zhruba pětiny zaměstnanců,“ upřesňuje šéf Předvýběru.CZ.

 

 

Poznat, že jde skutečně o syndrom vyhoření, je složité i pro odborníky. Svědčí o tom, že podle naší ankety mezi firemními šéfy a personalisty 54 % hlásí zkušenost s vyhořelým zaměstnancem,“ říká František Boudný. Jenom osm procent firem ale má nebo plánuje zavést interní program, díky kterému zaměstnavatel dokáže rozpoznat blížící se psychické problémy kolegů.

::

 

 

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu úřadujících mistrů Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a platformy ELIIT pomáhající profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.predvyber.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22