logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 48686911 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Dave Goulson – Divočina v zahradě. Inspirace pro přírodní zahradničení

Dave Goulson – Divočina v zahradě. Inspirace pro přírodní zahradničení

 

Kniha Divočina v zahradě je oslavou života drob­ných tvorů, kteří žijí v našich zahradách. Profesor biologie Dave Goulson v ní zaníceně vysvětluje, jak jsou naše životy a osud celého lidstva neoddělitelně propojené se životy škvorů, včel, zlatooček a pestřenek, nedoceňovaných hrdinů přírodního světa. Divočina v zahradě je zajímavým průvodcem ekologickým zahradničením. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA.

 Divočina v zahradě je zásadním čtením pro každého, kdo má zahradu a není mu lhostejná naše planeta. Nahlédněte spolu s autorem do kompostu, vrtejte se v hlíně a nořte se do zahradního jezírka. Vydejte se na výlet za zkoumáním di­vočiny, jež číhá hned za vaším domem. Přírodním zahradničením přispějete k záchraně planety a tím zachráníte i sami sebe.

 I malinkatá zahrádka může být domo­vem mnoha stovek druhů divokého hmyzu, malých savců a rost­lin. Životy těchto drobných stvoření jsou stejně fascinující jako životy velkých exotických zvířat, která vídáte v dokumentech o divočině. Přesto o nich často víme jen málo. Kniha Divočina v zahradě vám poskytne nápady na mnoho praktických kroků, které můžete učinit pro to, abyste si tato drobná stvoření přizvali do života. Je možné to zkombinovat s pěstováním zdravého ovoce či zeleniny bez pesticidů a zajistit si tak přístup k hojnosti lokálně vypěstovaného a výživného jídla.

 „Pečujte o půdu, pěstujte rozmanité plo­diny, podporujte opylovače a přirozené nepřátele škůdců, mini­malizujte nebo úplně vynechte pesticidy a hnojiva, kompostujte a recyklujte. To vše je pro dobrého zahradníka otázkou zdravého rozumu. Pokud chcete svým vnoučatům zanechat zdravou planetu, na níž by mohla žít, je čas jít na zahradu a zabořit ruce do země,“ říká autor knihy – Dave Goulson.

 O autorovi:
Dave Goulson vystudoval biologii na Oxfordské univerzitě a v současnosti působí jako profesor biologických věd na univerzitě v Sus­sexu. Dvanáct let strávil studiem čmelá­ků a publikoval více než 250 vědeckých článků o jejich biologii. V roce 2006 založil organizaci na ochranu čmeláků Bumblebee Conservation Trust. Je autorem několika bestsellerů o životě hmyzu.

 
* * *
Informace o knize Divočina v zahradě:
Autor: Dave Goulson • Překladatelka: Lenka Adamcová • Doporučená cena: 369 Kč, e-kniha: 295 Kč
Originální název: The Garden Jungle • Formát: 125 x 200 mm • Počet stran: 302
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-002-4
Odkaz na knihu v e-shopu: https://www.knihykazda.cz/pro-media/divocina-v-zahrade/

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby