logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61517561 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Pojištění vozu - proč je dobré jej mít

Pojištění vozu - proč je dobré jej mít

 

Pokud jste vlastníkem automobilu, jistě uvažujete, jaké pojištění bude pro vás nejvýhodnější. Je dobré si srovnat ceny a ověřit si, co všechno pojištění obsahuje a nabízí. Projděte si všechny nabídky pojišťoven a vyberte si tu, která vám ušije pojištění na míru. Pokud jezdíte často do zahraničí, bude vám sedět jiný typ pojištění než lidem, co jezdí jenom po okrese. Využít můžete také online pojištění přes internet, kde si můžete sjednat povinné ručení až o 50 % levněji, pozorně si ale přečtěte podmínky, abyste nepřišli o nějakou službu.

 

Ze zákona musí mít každý vůz povinné ručení. Další druh pojištění povinné není, ale stoprocentně se vám vyplatí. Řeč je o havarijním pojištění. Povinné ručení je pojištění proti škodám způsobeným provozem vozidla a volitelné havarijní pojištění chrání vozidlo samotné. Pojištění vozidel nabízí většina tuzemských pojišťoven. Informovat se můžete na jejich pobočkách, webových stránkách nebo také na nejrůznějších srovnávacích serverech, které vám poskytnou ucelený přehled o jednotlivých nabídkách českých pojišťoven.

 

Povinné ručení se vztahuje na škodu, která byla způsobena provozem vašeho vozidla, ale nikoliv na vašem vozidle. Celková výše limitu krytí se pohybuje od třiceti miliónu korun až po osmdesát miliónu korun. Ceny se mohou lišit na základě objemu motoru, některé pojišťovny v současnosti přecházejí na třídění cen dle výkonu, jelikož objem klesá a výkon roste. Takto pojištěn musí být každý vůz, který je provozován na veřejných pozemních komunikacích nebo je vybaven poznávací značkou (SPZ). Pokud vám povinné ručení vyprší a neprodloužíte si ho, nesmí být vozidlo na pozemních komunikacích provozováno.

 

Havarijní pojištění pokrývá škody, které jsou způsobeny na vašem vozidle. Nemusí se však jednat jenom o nehodu, ale například také o vandalismus nebo živelnou pohromu. Pokud nehodu nezaviníte, škoda na vašem voze bude zaplacena z povinného ručení druhé osoby.

 

Proč je dobré mít svůj vůz řádně pojištěn

Pojištění vozidel pravidelně kontroluje Česká kancelář pojišťoven, která porovnává údaje z registru vozidel s údaji o pojištěných autech od všech pojišťoven. ČKP podle zákona vymáhá za každý den, kdy je vozidlo nepojištěné, poplatek dle kategorie vozidla od 20 Kč do 300 Kč. Měsíc nepojištěného osobního vozidla tak vyjde přibližně na 1500 Kč. Dle platné legislativy hrozí při neuzavřeném pojištění motorových vozidel ze zákona sankce od 5000 Kč až do výše 40000 Kč. Jediným dokladem prokazujícím pojištění je zelená karta.

 

Pojištění vozu je jedinou správnou cestou, jak se vyhnout případným nežádoucím sankcím. Pojištěním chráníte kromě jiného také sebe a svůj vůz. Informujte se o nejvýhodnější nabídce a zajistěte si včas pojištění vozu i vy.

 

Srovnejto.cz - kompletní pojištění pro váš vůz

Zdroj:http://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.srovnejto.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu