logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61515855 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Hlavní město Praha pořádá výstavu Praha cyklistická

Hlavní město Praha pořádá výstavu Praha cyklistická

 

Jako moderní dopravní alternativa je jízdní kolo v Praze zatím na počátku svých možností co do přepravní kapacity, ale objem cyklistické dopravy se stále zvyšuje a tím narůstá i nutnost co nejbezpečnějších dopravních řešení a opatření. Výstava Praha cyklistická se snaží zvýšit informovanost lidí o cyklistické dopravě v metropoli a jejích možnostech a přispět tak k harmonickému užívání společného dopravního prostoru Prahy. Vernisáž výstavy Praha cyklistická proběhne 16. března ve 13.00 hodin v budově Magistrátu hl. m. Prahy ve Škodově paláci ve výstavním prostoru u vchodu z Charvátovy ulice.

Nárůst cyklistické infrastruktury a především začlenění cyklistů do hlavního dopravního prostoru jsou poměrně překotné. Tomu mohou nejen cyklisté, ale i řidiči a chodci bez dostatku informací čelit jen obtížně.  Proto Komise Rady hlavního města Prahy pro cyklistickou dopravu zpracovala a připravila soubor informačních panelů o problematice cyklistické dopravy v Praze a pokusila se slovem i obrazem zachytit toto téma v celé šíři dopravních souvislostí.

Výstava je členěna do 10 panelů podle jednotlivých témat, např. chování cyklisty v dopravním prostoru, cyklotrasy, cyklostezky, vyhrazené jízdní pruhy a prostory a další fenomény a používaná řešení při tvorbě cyklistické infrastruktury. Součástí výstavy je také její sešitová verze ve formátu A 4, která bude k dispozici zájemcům o tuto problematiku jednak na výstavě a dále v informačních centrech magistrátu a městských částí. Výstava bude probíhat do konce dubna 2009. Následně bude postupně instalována ve vhodných vestibulech metra po dobu několika měsíců.

Mezi dvěma průzkumy pražské cyklistické dopravy (2002, 2008) stoupl počet uživatelů jízdního kola v Praze z 0,4 % na 1,5 %, tedy o více než 370 %. Je to způsobeno jednak vzrůstající oblibou jízdního kola jako městského dopravního prostředku a zároveň i stoupajícím počtem kilometrů cyklotras, cyklostezek a dalších procyklistických dopravních opatření, kterými hl. město Praha na tento trend reaguje.

V Praze 12. 3. 2009

Zdroj: www.magistrat.praha-mesto.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu