logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61517329 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

K hvězdárně v Ďáblicích povede nová cyklostezka

K hvězdárně v Ďáblicích povede nová cyklostezka

 

Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahajuje výstavbu nové cyklostezky v Ďáblicích. Jedná se o napojení trasy A280 k hvězdárně Ďáblice, kde byla původní trasa vedena po nezpevněné hliněné cestě s kamenitým povrchem. Délka výstavby byla, dle smlouvy se zhotovitelem, stanovena na 40 dní, což je nejdéle do druhé poloviny listopadu 2015.

 

 

„Komise Rady hl. m. Prahy pro cyklistickou dopravu předala TSK k zajištění realizace podklady ve fázi zpracované projektové dokumentace a vydaného stavebního povolení s nabytím právní moci, kterou připravovala příslušná městská část," uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „cílem této úpravy je zkvalitnění přístupu k hvězdárně Ďáblice, nejen pro cyklisty, ale i pro pěší."

 

Cyklostezka se napojuje na panelovou komunikaci při ulici Květnová a končit bude u objektu hvězdárny, kde budou podél stezky vytvořeny zpevněné plochy pro lavičky a stojan na kola. Základní větev nové cyklostezky je navržena v rozmezí 2-3m a celková délka je necelých 200 m. Povrch je navržen jako mlatový do sadových obrubníků. Provoz na stezce bude kombinovaný (pro pěší a cyklisty).

Na závěr bude stezka osazena svislým dopravním značením.

 

Výstavba se obejde bez dopravního omezení na přilehlých komunikacích.

 

Zdroj:http://www.tsk-praha.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu