logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61515737 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Na brzké jaro nespoléhejte

Na brzké jaro nespoléhejte

 

Šprýmy letošní paní zimy, která donutila liberecké pořadatele vytvořit hory umělého sněhu a pak je zavalila sněhem vlastním, dávají tušit, že sněhu a dešti ne a ne poručit. Takže toho bychom se měli držet i my, řidiči. Musíme počítat s tím, že i v březnu možná budeme muset "vlézt za kamna", což pro nás znamená:

  • věnovat i teď pozornost akumulátoru. Pokud jezdíme téměř denně a máme v dobrém stavu dobíjecí soustavu, nemusíme mít o kapacitu akumulátoru přehnanou starost, pamatujme však, že celodenní svícení a řada spotřebičů vyžadují od celé soustavy opravdu perfektní funkci. Množství elektrolytu a stav nabití kontrolujte, pokud to jde, raději častěji. Po spuštění motoru ihned jeďte, ovšem s citem . Zahřívání motoru na místě, kromě toho, že obtěžuje sousedy, je málo účinné a neprospívá ani motoru, ani životnímu prostředí.
  • právě tající a znovu mrznoucí břečka je velmi nebezpečná. Na vozovce se vytvářejí koleje, zmrazky dokáží při jízdě nepřiměřenou rychlostí vůz dokonale "rozhodit", či dokonce vyrazit do protisměru. Rovněž úseky, kam nemůže slunce, mohou řidiči připravit nepříjemné překvapení. Není nic horšího, než náhlá změna povrchu vozovky, na kterou řidič není připraven. Snažme se proto co nejvíce předvídat - předvídat možný zbytek náledí, rozbředlý sněhový jazyk, či znovu zmrzlou břečku. Zvýšené nebezpečí znamenají také povrchy mostů či místa, kde se mění posyp z inertního na chemický. I silnice, která vypadá "černě" může být velice slizká, chemický posyp může totiž spolu s nečistotami vytvořit klouzavé blátíčko, na němž se vůz začne chovat úplně stejně, jako na náledí.
  • po zimě se povrch našich komunikací vždy výrazně zhoršuje, výtluky a rigoly se vždy působením vody, mrazu a chemických posypů prohlubují, což má na pérování, kola, pneumatiky i řízení našeho vozu zhoubný vliv. Nejvíce trpí zavěšení kol, ložiska, tlumiče, řízení, pérování a pneumatiky.

Můžeme tyto vlivy nějak zmírnit? Samozřejmě - větší pozorností k povrchu vozovky a nižší rychlostí.

Zdroj: www.uamk-cr.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu