logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61516383 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Do Prahy míří mráz a sníh. Řidiči buďte opatrní!!!

Do Prahy míří mráz a sníh. Řidiči buďte opatrní!!!

 

Hlavní město čekají první zimní dny, kdy do metropole dorazí mrazivé počasí a zřejmě i sněhová pokrývka. Teploty mají klesnout pod bod mrazu, bude se tvořit náledí a může napadnout až několik centimetrů sněhu.
Technická správa komunikací hl. m. Prahy proto vyzývá motoristy, aby byli opatrní a styl své jízdy přizpůsobili klimatickým podmínkám a stavu vozovky. „Čeká nás všechny první zatěžkávací zkouška. Věříme, že motoristé si to uvědomí a budou se chovat na silnicích ohleduplně a disciplinovaně. Snad ani nemusím dodávat, že zimní výbava včetně zimních pneumatik musí být i Praze naprostou samozřejmostí," zdůraznil mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

TSK kvůli nepříznivé předpovědi počasí vyhlásila pro všechny své dodavatele na následující víkend pracovní pohotovost. „To znamená, že jsou všichni nachystáni na svých stanovištích. A na pokyn našeho dispečinku jsou připraveni okamžitě vyrazit do pražských ulic," dodal Mrázek.

TSK je zodpovědná za 2 308 kilometrů z 3 815 kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti 4 hodiny od výjezdu techniky. Na páteřních komunikacích označených jako I.a jsou to pak 2 hodiny. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

TSK rovněž zajistí úklid 250 hektarů chodníků na nejfrekventovanějších místech, u významných komunikací a v lokalitách důležitých pro chod metropole. Jedná se například o přístupové cesty ke zdravotnickým, sociálním a kulturním zařízením, ke stanicím metra, k vlakovým a autobusovým nádražím, pěší zóny, schody, lávky, zastávky veřejné linkové dopravy či cesty objektů státní správy a hlavního města. Na těchto chodnících má TSK na úklid maximálně 12 hodin.

Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec - čisté město a Martin Javůrek - Eko-Patrol. Pro údržbu komunikací prvního pořadí má TSK k dispozici 69 sypačů a na komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače. Problémy s navátým sněhem jsou připraveny řešit dvě sněhové frézy. Pro případ kalamitní situace má TSK s velkými stavebními společnostmi domluveno poskytnutí těžké techniky. Celkově je pro tento případ zajištěno 19 strojů.

Zdroj:www.doprava-praha.cz 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu