logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61518390 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Jak by vypadaly české dálnice a silnice bez billboardů

Jak by vypadaly české dálnice a silnice bez billboardůJak by vypadaly české dálnice a silnice bez billboardů

 

Iniciativa Nechceme billboardy u dálnic a silnic spustila nové webové stránky www.nechceme-billboardy.cz. Jejich hlavním lákadlem jsou fotografie z českých silnic, na kterých jsou počítačově vyretušovány všechny reklamní poutače. Čtenáři tak mají unikátní příležitost udělat si na základě porovnání s neupravenými snímky vlastní názor na to, jak moc billboardy řidiče rozptylují a nakolik zasahují do vzhledu silnic a jejich okolí.

Zajímavé srovnání nabízejí také fotografie z německých dálnic, na nichž - na rozdíl od těch českých - nenajdeme ani jednu reklamu. Návštěvníci se dále mohou seznámit s argumenty proti billboardům, přečíst si něco málo o právní úpravě a praxi u nás i v zahraničí a vyjádřit svůj názor nebo iniciativu podpořit.

„Situace je dnes kritická zejména v Praze, kde za posledních pár let přibyly díky zcela nepochopitelné benevolenci odpovědných úřadu stovky nových, především velkoformátových billboardů. Například v ulici K Barrandovu, v rizikovém klesání k Barrandovskému mostu, nestál před 3 lety ani jeden billboard, dnes jsou tam hned čtyři," popisuje autor stránek současný stav.

Veřejná iniciativa Nechceme billboardy u silnic a dálnic vznikla z diskusní skupiny na síti Facebook. Jejím cílem je podnítit zájem veřejnosti a médií o tento zatím spíše přehlížený problém a přispět tak k přijetí zákona, který by reklamu podél silnic zakázal.

 

Tisková zpráva na:http://www.nechceme-billboardy.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu