logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61517023 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Více než polovina absolventů středních škol...

Více než polovina absolventů středních škol...

 

Více než polovina absolventů středních škol dostane i Europass, který jim může usnadnit získání práce v zahraničí

 

Téměř 65 tisíc žáků středních škol a učilišť (52 %) dostane letos jeden z dokumentů Europassu - dodatek k osvědčení. Ten se přikládá k maturitnímu vysvědčení, osvědčení o závěrečné zkoušce a výučnímu listu a popisuje obsah a úroveň studia, mj. obecné a odborné kompetence absolventa. Zaměstnavatelům dodatky objasňují, co uchazeč o práci umí a jestli se na nabízenou práci hodí.

 

Ve spolupráci se středními školami jsou každoročně předávány spolu s vysvědčením Europass - dodatky k osvědčení pro desetitisíce žáků. Celkový počet škol, které tyto dokumenty objednává, se zvyšuje - dodatky k osvědčení letos pro své absolventy vydalo již 625 škol, o 30 více než v loni. Jde o 47 % všech středních škol.

 

 

Školy, které se rozhodly do vydávání dodatků zapojit, svým absolventům zajišťují užitečný dokument usnadňující mobilitu i vstup na trh práce. Absolventi si mohou dodatek přiložit k životopisu a použít ho zejména, pokud se ucházejí o práci nebo brigádu v zahraničí.

 

 

V poslední době eviduje Národní centrum (NC) Europass také zvýšený počet žádostí jednotlivců, především pak o dodatky v angličtině a němčině. Někteří zaměstnavatelé v Německu a Anglii totiž dodatky v inzerátech nabízejících pracovní místa přímo vyžadují, a uchazeči o tuto práci se proto na NC Europass obracejí a o vydání dodatku žádají. O dodatky mohou tedy zažádat i jednotlivci, pokud jejich škola tento dokument nevydává, nebo pokud školu ukončili před zavedením Europassu.

 

 

 

Z cizojazyčných verzí je tradičně největší zájem o dodatky v angličtině (94 %), letos jsme však také zaznamenali velký nárůst zájmu o dodatky v němčině. Národní centrum Europass chce vyjít vstříc všem školám, které si ještě chtějí dodatky pro své absolventy stáhnout a vytisknout, proto nechává otevřenou databázi až do konce roku 2014. Individuálně se pak mohou žadatelé na NC Europass obrátit kdykoliv. Více informací najdete na http://www.europass.cz/.

 

Zdroj:http://www.nuv.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu