logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61516215 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Co je pro vás lepší - překladatelská agentura nebo překladatel?

Co je pro vás lepší - překladatelská agentura nebo překladatel?

 

Pokud se podíváme globálně, oboje má svá pro a proti. Porovnávat můžeme kvalitu, cenu, variabilitu a dostupnost a také profesionalitu. Otázka zní: „Co je právě pro vás nejdůležitější." Zkusíme se podívat na překladatelskou agenturu i překladatele na volné noze z několika úhlů a vy si pak můžete vybrat objektivně.

 

 

Jazyková flexibilita a kvalita

 

 

Otázkou kvality je většinou jazyk. Překlad do angličtiny, dokáže provést téměř kdokoli. Jak agentura, tak neznámý překladatel. V okamžiku kdy toužíte po speciální jazykové mutaci a nedej bože v rámci odborného překladu může nastat problém. Na odborné překlady potřebujete skutečně odborného překladatele. Tedy člověka, který rozumí všem technickým, marketingovým i IT pojmům a dokáže je řádně přeložit. Překladatelská agentura většinou podobné odborníky ve svých kruzích má. Pokud ne interně, tak alespoň externě. Pakliže hledáte odborníka na vlastní pěst, můžete narazit. V tomto okamžiku jsou skvělé reference.

 

 

Cena a služby Cena

 

 

může být pro mnohé rozhodujícím faktorem. Ne vždy ale cena odpovídá nabízeným službám. Rozdíl mezi překladatelskou agenturou a překladatelem na volné noze je právě ve službách. Překladatel si vezme méně peněz, ale nabídne také méně komplexní služby. Zatímco agentura udělá pro pohodlí a spokojenost zákazníka maximum. Získáte tak skvělý překlad s maximální spokojeností.

 

 

Čas

 

 

Čas je asi rozhodující. Agentura vám v 90 % příkladů neřekne ne, na vaši zaslanou poptávku. Zatímco u překladatele se můžete setkat s odmítnutím poměrně pravidelně. Agentura je schopná navýšit kapacitu svých překladatelů a zadat překlad někomu jinému. Tím uspokojí vaši potřebu a získá dalšího klienta. Překladatel na volné noze takové možnosti nemá. Má pouze omezenou kapacitu a v okamžiku, kdy překládá 500 stránkovou knihu, nemá čas na ostatní překlady. Z hlediska klienta je tedy lepší volit agenturu, kde máte úspěch zaručený.

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu