logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61516740 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Není komín jako komín

Není komín jako komín

 

Od září do prosince 2017 si mohou jihočeské základní školy rezervovat jeden z dvaceti workshopů, které připravil spolek Energy Centre České Budějovice pro žáky třetích až šestých tříd.

 

V průběhu workshopu se žáci seznámí s různými druhy paliv a naučí se správně rozdělávat oheň. Všichni budou mít možnost všemi smysly prozkoumat různé druhy paliv, dozvědí se, která z nich jsou ekologická, která méně a proč a jaký dopad na životní prostředí jejich používání má.

 

Po zhlédnutí animovaného videa pod názvem „Proč komíny kouří“ porovnají zažitý způsob rozdělání ohně zdola s naprosto opačným postupem, kdy hranice odhořívá shora, čímž dohází k eliminaci tvorby škodlivin, které unikají do ovzduší. V chladných měsících bude workshop obohacen o ukázky využití termovizní kamery při zjišťování úniků tepla z budov. Workshop bude realizován zážitkovou formou.

 

Projekt podpořilo Ministerstvo životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz
Zdroj:http://www.ceska-krajina.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu