logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 37387490 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Vánoce, Silvestr a zima v Česku nabízejí mnoho nezapomenutelných příběhů

Vánoce, Silvestr a zima v Česku nabízejí mnoho nezapomenutelných příběhů

 

Rozhodnete-li se strávit v České republice Vánoce nebo Silvestra, určitě nebudete litovat. Atmosféra tradičních českých Vánoc vás jistě okouzlí. Jedním z neodmyslitelných symbolů těchto svátků je „Česká mše vánoční" skladatele Jakuba Jana Ryby. Napsal ji v roce 1796 a poprvé byla hrána v témže roce na Štědrý den v kostele ve Starém Rožmitále, kde autor žil. Vrchovatě tak naplnil své životní krédo, že i v malém městě lze dokázat něco prospěšného. Ani vy si ji nezapomeňte v adventním čase poslechnout.


 

Vánoce po Česku
Největší vánoční strom bývá tradičně na Staroměstském náměstí v Praze, kde probíhají také nejznámější vánoční trhy s českými koledami, horkou medovinou a svařeným vínem, slámovými i skleněnými ozdobami a mnoha dalšími výrobky zručných řemeslníků. K mimořádným kulturním událostem bude patřit Vánoční koncert operní pěvkyně Evy Urbanové, který se uskuteční 21. prosince na Žofíně. Vybrat si budete moci z bohaté plejády výstav, koncertů, festivalů hudby i speciálních pořadů pro děti, které budou v prosinci probíhat po celé republice. Bylo by proto škoda nezavítat také do regionů.

 

Advent v Jižních Čechách
Rozjedete-li se do jižních Čech, určitě ochutnejte tradiční českou štědrovečerní pochoutku - kapra s bramborovým salátem. Právě jihočeské rybníky jsou místem, kde se český kapr chová a odtud pak putuje na vánoční stůl do mnoha zemí světa. Hlavním městem jihočeského kapra je Třeboň. Nedaleko náměstí se nachází typická rybí restaurace Šupina, ve které můžete kapra ochutnat ve všech jeho podobách. Dominantou jižních Čech je Český Krumlov, město s tváří, plné klidu a poezie. Čas adventu se tu odehrává ve znamení překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou. Kouzelným završením předvánočního období je pak živý Betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem za bohatého hudebního doprovodu. Adventní víkendy zpestřené staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město, každého svátečně naladí. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Své nezaměnitelné kouzlo a poetiku má v Českém Krumlově také vítání nového roku.

Silvestrovské radovánky
Prožijete-li v Praze poslední den roku 2013, určitě se vydejte na parník. Plavba středem města vás dozajista nadchne a možná se povezete na palubě historického parníku Vltava nebo Vyšehrad, které se v letošním roce staly českou kulturní památkou. Tradiční novoroční ohňostroj se tentokrát přesune z pontonu na Vltavě do Letenských sadů. Metropoli ozáří 1. ledna 2014 v 18:01 hodin a nejlépe světelné představení uvidíte z Dvořákova nábřeží, z Karlova, Mánesova nebo Čechova mostu, z Petřína či přímo z Letné. Také více než 200 skiareálů v Česku je na přivítání roku 2014 dobře připraveno.

České hory získávají u lyžařů stále větší kredit
Podél svých hranic je Česko lemováno horami, které jsou ideálním místem pro sportovní vyžití hlavně rodin s dětmi. Vybrat si můžete ze 450 kilometrů upravovaných sjezdovek a asi 300 běžeckých tratí, které představují více jak 3000 kilometrů strojově upravovaných běžeckých stop. Fanoušci adrenalinových sportů se vyřádí ve snowparcích nebo vyzkouší snowtubing. Protože se jednotlivá horská střediska stále modernizují a také se v posledních letech sdružují do větších celků, aby mohla na jeden skipas nabídnout co nejvíce služeb, těší se čím dál tím větší oblibě. Přijeďte se přesvědčit.

 

Zdroj:tisková zpráva www.czechtourism.com

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby