logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 37389941 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Nejkrásnější hřebenové cesty v Rakousku

Nejkrásnější hřebenové cesty v Rakousku

 

Putovat od jedné horské chaty k druhé a každý den se cítit svobodně jako pták vysoko nad údolím - rakouské hřebenové cesty vynikají velkou rozmanitostí a poslouží jako program na dovolenou jak pro rekreační turisty, tak pro zapřísáhlé alpinisty. Na výběr je z četných hřebenových túr po celém Rakousku. Bližší představení si zaslouží cesta Vápencovými Alpami (Kalkalpenweg) v Horní Rakousku, štýrská hřebenovka Vysokými Taurami, tyrolská cesta Adlerweg u Imstu a hřebenovka "Der grüne Ring" ve Vorarlbersku.


Cesta Vápencovými Alpami (Kalkalpenweg) v Horní Rakousku je dlouhá 150 kilometrů a rozdělená na jedenáct pohodlných denních etap.

 

Hřebenová túra, která vede ze Schladmingu do Vysokých Taur (Tauern-Höhenweg) ve Štýrsku, je jedním úsekem ústřední alpské pěší magistrály 02, a jejím mimořádným lákadlem jsou vodní toky a vodní plochy. Cestu lemují nedotčené horské potoky, malé přítoky z nesčetných pramenů, tichá horská jezera a burácející vodopády.
Stezka Adlerweg, nejznámější dálková turistická stezka Tyrolska, vede napříč celou zemí ve 126 lehkých i vysokoalpinských etapách.
Hřebenovka "Der grüne Ring" ve Vorarlbersku je třídenní túra kolem horského střediska Lech-Zürs.

 

 

Horní Rakousko: Kalkalpenweg

 

Na cestě Vápencovými Alpami (Kalkalpenweg), dlouhé 150 kilometrů a rozdělené na jedenáct pohodlných denních etap, se účastníci velmi intenzivně seznámí s turistickým regionem Pyhrn-Priel v Horním Rakousku a s přírodními zajímavostmi národního parku Vápencové Alpy.

Trasa začíná v Reichramingu v údolí Ennstal, kde se nachází návštěvnické centrum národního parku, a vede přes pohoří Sengsengebirge do Windischgarstenu, dále do obce Spital am Pyhrn a přes pohoří Totes Gebirge do Hinterstoderu. Potom pokračuje po stezce Flötzersteig do St. Pankraze.

K rozmanitým přírodním zážitkům na cestě, během níž musejí účastníci překonat převýšení 1.800 metrů, patří například soutěska Dr. Vogelgesang-Klamm, druhá nejdelší průchozí soutěska v Rakousku, nebo „Rippelmarken", což jsou zkamenělé stopy vln pravěkých písečných pláží. Na severním úbočí pohoří Warscheneck hnízdí kolem 80 druhů ptáků. Je třeba tedy natáhnout uši a naslouchat zpěvu opeřených obyvatel lesa.

Na úpatí masivu Warscheneck, vysokého 2.388 m, se rozkládá největší vrchovištní a slatinné rašeliniště Východních vápencových Alp - Wurzeralm. Nejrychlejší pozemní lanovkou světa vyjedou turisté na horní stanici, kde se na tematické cestě s názvem "Dva miliony let" za dvě hodiny seznámí s historií země. Na vrcholu Wurbauerkogel se vyplatí vystoupit na panoramatickou věž, z jejíž vyhlídkové terasy lze spatřit 21 hor o výšce nad 2.000 metrů.
www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at
Národní park Vápencové Alpy

Velké množství obhospodařovaných horských pastvin a chat, stejně jako rozmazlování hostů selskými delikatesami dělají z tohoto regionu ideální místo pro putování po horských chatách. Návštěvníci mohou očekávat neobyčejné přírodní krásy a nedotčenou přírodu. Možné je i vícedenní putování po horských chatách.
www.nationalparkregion.at


 

 

Štýrsko: hřebenovka Vysokými Taurami

 

Hřebenová túra, která vede ze Schladmingu do Vysokých Taur (Tauern-Höhenweg) ve Štýrsku, je jedním z úseků ústřední alpské pěší magistrály 02, a jejím mimořádným lákadlem jsou vodní toky a vodní plochy. Cestu lemují nedotčené horské potoky, malé přítoky z nesčetných pramenů, tichá horská jezera a burácející vodopády.

Jako východisko sedmidenní túry se nabízí chata Hochwurzenhütte u Rohrmoosu v údolí Ennstal.

Jeden z vrcholných zážitků na této túře představuje přechod kotle zvaného Klafferkessel. Od chaty Gollinghütte vede cesta v serpentinách až na vrchol Greifenberg v nadmořské výšce 2.618 metrů. Již ze sedla si turisté mohou vychutnat výhled na severní stěnu štítu Golling. Když milovníci hor vystoupí na vrchol, leží jim najednou u nohou 200 metrů pod nimi vysokohorská jezerní plošina v ledovcovém kotli Klafferkessel. Mezi oblými vrcholky vyhlazenými ledovci a ledovcovými kotli leží více než 30 horských jezer různé velikosti a na různých výškových stupních.
www.schladming-dachstein.at/cs
Hřebenovky Tauern-Höhenweg


 

 

Tyrolsko: Adlerweg u Imstu

 

Nejznámější dálková turistická stezka Tyrolska vede napříč celou zemí ve 126 lehkých i vysokoalpských etapách. Nad vrcholky tyrolských hor majestátně krouží orel. A podobně povznášející pocit tu zažívají i turisté, kteří na stezce Adlerweg objevují srdce Alp.

Imst
Dálková stezka Adlerweg protíná ve 126 etapách celé Tyrolsko. Celkem po ní můžete urazit 1.480 kilometrů a zdolat 87.000 výškových metrů. Stezka Adlerweg vás nadchne především svou rozmanitostí. Kdo chce poznat celou zemi na dlouhých procházkách a znovu najít vlastní tempo, bude stejně nadšený jako trénovaní horolezci a alpinisté, kteří chtějí pokořit vrcholy.

Zvláštností stezky Adlerweg je trasa s průvodcem, která dala celé stezce jméno. Z výšky připomíná siluetu orla, který mocným máchnutím křídel stoupá k nebeským výšinám. Napříč Tyrolskem se táhne hlavní trasa ze St. Johannu do St. Antonu am Arlberg. Kromě toho můžete „král větrů" sledovat do klikatých postranních údolí Tyrolska a do Východního Tyrolska.

Po túře z chaty Anhalter-Hütte na Muttekopf-Hütte odmění zdatné turisty za jejich námahu a úsilí vynikající kuchyně v cíli cesty. Z chaty Muttekopf-Hütte vede sestupová cesta do Hoch-Imstu, kde je lákadlem pro turisty divoká jízda na alpské horské dráze Alpine Coaster.Cestou směrem do Imstu mohou turisté navštívit před návratem do městské civilizace ještě ohromující soutěsku Rosengartenschlucht a jeskyni Blaue Grotte.
www.imst.at
Adlerweg


 

 

Vorarlbersko: hřebenovka "Der grüne Ring"

 

Třídenní túra kolem horského střediska Lech-Zürs ve Vorarlbersku se nazývá Zelený okruh (Der grüne Ring) a zájemcům o túru slouží jako společník na cestu literární turistický průvodce.

Lech am Arlberg
Spisovatelka Daniela Eggerová v něm vypráví staré pověsti a doplňuje je moderními příběhy, vykládá fascinujícím způsobem původ místních pojmenování krajinných prvků a doprovází turisty k instalacím umělce Daniela Nikolause Kochera, které jsou rozestaveny podél trasy. Z jeho dílny pocházejí také ilustrace v turistickém průvodci.

Na této etapové pěší túře přes horské hřebeny a údolí, podél horských jezer a řek s vodopády kolem dokola horského střediska Lech-Zürs se mohou turisté ponořit do moderního světa pověstí a mýtů, inscenovaného s vtipem a šarmem.
Tři vrcholy, které musejí účastníci túry cestou zcela určitě zdolat, slouží naopak k tomu, aby zaměřili pohledy i do dálky a uchopili „mytickou" kulisu tohoto kraje jako celek. Umělecký a literární projekt Zelený okruh by se měl v následujících letech neustále a trvale udržitelně rozvíjet a rozšiřovat.
www.lech-zuers.at
Zelený okruh

 

Zdroj:http://www.austria.info

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby