logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 37391223 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Unikátní ZOO v Alpách - Alpenzoo

Unikátní ZOO v Alpách - Alpenzoo

 

Hlavní město Alp Innsbruck se může pyšnit jedinečnou místní zoologickou zahradou, která se nachází v úctyhodných 727 metrech nad mořem a je tak nejvýše položenou zoo v Evropě. Ale pozor, nejde o klasickou zoologickou zahradu. Najdete zde pouze zvířata, jejichž domovem jsou právě alpské vrcholky. Pohodlně se sem dostanete přímo z centra Innsbrucku, a to krásnou novou lanovkou Nordpark, která mimochodem patří také mezi místní rarity. Dráha vás do stanice Alpenzoo vyveze za pár minut a velmi praktické je i to, že lístek na lanovku je v ceně vstupného do zoo.

 

bear

 

Místní zoologická zahrada chová neuvěřitelných 150 druhů zvířat, což je kolem dvou tisíc živočichů od savců přes ptáky, obojživelníky až po ryby. Vidět tu můžete třeba vlka, rysa, bizona nebo majestátního kozoroha. Mezi místní oblíbence určitě patří legrační svišti nebo medvěd, který má parádní výběh s jezírkem. Uvidíte tady i nejmenšího a největšího ptáka, který v Alpách žije. Zatímco ten největší, orlosup bradatý, má rozpětí křídel až tři metry, váha toho nejmenšího, králíčka obecného, se pohybuje kolem pěti gramů. Nikde jinde na světě také nemají tak velkou a kompletní sbírku alpských ryb a určitě vás překvapí, že v Alpách žijí také želvy.

 otter

 Zoologická zahrada je připravena i na děti. V malé místní farmě si mohou „osahat" kozu nebo krávu a přímo pod medvědím výběhem je vybudováno dobrodružné hřiště s nejrůznějšími prolézačkami. Se životem medvědů se ostatně mohou detailně seznámit v Bärenhöhle - medvědím doupěti, které bylo vybudováno právě pro tyto účely. Nejnovější atrakcí je dobře jištěná lezecká stěna, která je přímo vedle klece orla skalního.

 

Steinbock 


Zahrada je otevřena 365 dní v roce, v dubnu až říjnu od 9 do 18 hodin, od listopadu do března od 9 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 8 eur, děti od 6 do 15 let zaplatí 4 eura a děti mezi 4 a 5 roky jen 2 eura. Prohlídka zoologické trvá kolem dvou hodin a určitě vás příjemně naladí i na návštěvu okolí, které nabízí krásná panoramata hor. Innsbruck je centrem života v Alpách a má rozhodně co nabídnout.

mapa 

 

 Krásná příroda, historické památky, dobré jídlo, kulturní vyžití, ale také sportovní areály, to vše je skvělou kombinací jak strávit víkend nebo dovolenou plnou pohody.
Více informaci najdete na http://www.innsbruck.info/

Zdroj:www.tiskovky.info 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby