logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 46927927 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

NOVÉ TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM V TÝNĚ NAD VLTAVOU

?V srdci města Týn nad Vltavou bylo v letošní turistické sezóně slavnostně otevřeno nové informační centrum pro občany i turisty. Návštěvníci zde najdou komplexní informační servis o životě ve městě, kulturních akcích, ale také je možné si užít unikátní prohlídku podzemních chodeb spojených s legendou o ohnivém kočáru. Vyznavači cykloturistiky mohou svá kola klidně zanechat doma a využít půjčovnu elektrokol, která je součástí služeb nového infocentra.

 

 

Slavnostní otevření

 

 

Oficiálního otevření nového Turistického informačního centra v Týně nad Vltavou se v polovině léta letošního roku zúčastnila celá řada pozvaných hostů společně se zástupci města. Slavnostního přestřižení pásky se ujali starosta města pan Ivo Machálek a pan David Slepička, radní pro školství, sport a cestovní ruch. V den oficiálního otevření si mohli obyvatelé a návštěvníci města užít zdarma prohlídku podzemních chodeb pod městem.

 

 

Otevřeny tajemné podzemní chodby

 

 

Právě prohlídky podzemních chodeb jsou letošní novinkou v nabídce Turistického informačního centra Týn nad Vltavou, jehož činnost převzalo od Městského muzea v Týně nad Vltavou. Při prohlídce podzemního labyrintu je návštěvníkům představena tajemná pověst o ohnivém kočáru, podívají se na dno studny a při cestě na denní světlo mají možnost shlédnout dvě expozice věnované pravěké litecké dílně a historickým zemědělským strojům. Podzemní chodby jsou v provozu každoročně od května do září.

 

 

Virtuální prohlídka města a seznam akcí

 

 

V listopadu budou k dispozici dva interaktivní dotykové informační panely, které budou umístěny přímo ve zrekonstruovaných historických prostorách infocentra. Prvním bude informační panel, kde se návštěvníci mohou seznámit s aktualitami z města. Druhý bude obsahovat virtuální prohlídku podzemních chodeb nejen pro handicapované hosty infocentra, ale rovněž pro ty, kteří mají obavy ze stísněných prostor.

 

 

Nová půjčovna elektrokol

 

 

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou rozšiřuje portfolio nabízených služeb o půjčovnu elektrokol. To jistě uvítají všichni, kteří si pohodlně chtějí užít krásy Vltavotýnska ze sedla kola na Vltavské cyklistické stezce vedoucí až do Českých Budějovic. Cena půjčovného je 300 Kč na den. Lidé od 55+ si mohou kola pronajmout již za 200 Kč na den.  Bližší informace o doporučených cyklotrasách a možnostech výletů v okolí cyklisté najdou na https://sitelektrokol.cz/, kam se město zapojilo v rámci spolupráce s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu.

 

 

Týn nad Vltavou je součástí aplikace „Na kole i pěšky“

 

 

Posílení povědomí o městě a okolí jistě přispěje zapojení do chytré mobilní aplikace „Na kole i pěšky“. Turisté tak mohou shlédnout 15 nejzajímavějších turistických cílů města Týn nad Vltavou. Aplikace je pro všechny zájemce zcela zdarma, stačí si ji jen stáhnout do svého mobilu a využívat všechny typy a informace, které nabízí.

 

 

Komplexní seznam poskytovaných služeb

 

 

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou převedlo do svých zrekonstruovaných prostor svoji stávající činnost pro místní občany i turisty, ale zároveň rozšířilo služby i o uvedené atraktivní novinky. V centru města tak poskytuje komplexní nabídku služeb, kterou jistě uvítají jak obyvatelé, tak i turisté:

 

 

 • Informace o kulturních a společenských akcích. 
 • Informace o památkách, muzeích a galeriích.
 • Informace o přírodních zajímavostech.
 • Informace o ubytování a stravování.
 • Informace o dopravě (vyhledáme dopravní spojení).
 • Předprodej vstupenek na kulturní a společenské akce Městského centra kultury a vzdělávání v Týně nad Vltavou a vstupenek CB systému.
 • Provozování podzemních chodeb.
 • Půjčovna elektrokol.
 • Tipy na výlety – pěší i na kole.
 • Prodej turistických suvenýrů – vizitky, turistické známky, magnetky, aj.
 • Prodej knih a knižních publikací o historii a současnosti města Týn nad Vltavou.
 • Propagační a informační materiály o městě Týn nad Vltavou a okolí.
 • Kopírování – černobílé i barevné.
 • Veřejný internet a Wi-Fi zdarma pro zákazníky infocentra.
 • Úschova zavazadel.

 

Základní informace o provozu Informačního centra Týn nad Vltavou:

 

 

nám. Míru 1, Týn nad Vltavou, 375 01, telefon:   (+420) 385 772 301, mobil: (+420) 778 491 568, e-mail: infocentrum@tnv.cz, www.tynnadvltavou.cz

 

 

Otevírací doba: 

 

 

ŘÍJEN – KVĚTEN: po – pá    9.00–11.30    12.30–16.00, 

ČERVEN: po – pá  9.00–11.30   12.00–17.00, so – ne  13.00–17.00  (od půlky června)

ČERVENEC – SRPEN: denně 9.00–18.00

ZÁŘÍ: po – pá  9.00–11.30   12.00–17.00, so – ne  13.00–17.00  (do půlky září)

 

 

Kompletní rekonstrukce interaktivní expozice Turistického informačního centra Týn nad Vltavou byla realizována za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby