logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 38867110 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

MORA, KARMA, MORATOP, Gamat - prohlídka nebo revize?

MORA, KARMA, MORATOP, Gamat - prohlídka nebo revize?

 

Plynové spotřebiče jsou spolehlivé, ale jen tehdy, když se o ně dobře staráte. Možná, že vám známí říkali, že mají topidlo či karmu, o kterou se léta nemuseli starat, a vždycky fungovala. Ale už vám zapomněli sdělit, že když se rozbila, oprava byla tak drahá, že už se nevyplatila. Ano, značky jako MORA, KARMA, MORATOP, Gamat jsou spolehlivé a budou vám sloužit léta, ale musíte jim dát, co potřebují – pravidelnou kontrolu. Nezabere vám moc času, není drahá, jen si musíte do kalendáře poznamenat, aby to bylo jednou ročně.

 

 

MORA, KARMA, MORATOP, Gamat – které díly se často porouchají?

 

 

Plynové spotřebiče MORA, KARMA, MORATOP, Gamat potřebují pravidelnou roční kontrolu, při níž vyškolený technik zkontroluje funkčnost jednotlivých dílů, zařízení vyčistí, aby vám opět fungovalo jako hodinky. U každého spotřebiče se za určitý čas poškodí nějaký jiný díl, například u průtokových ohřívačů jsou to vadné membrány, termočlánky, těsnění, u topidel se většinou jen čistí vnitřky, hořáky a odtahy spalin. Občas zlobí regulační hlavice, termostaty, piezo-zapalovače. Obecně lze říci, že značky MORA, KARMA, MORATOP, Gamat jsou spolehlivé a skutečně fungují i dvacet let.

 

 

Nezapomeňte na revizi jednou za tři roky

 

 

Kromě pravidelné kontroly je potřeba plynová zařízení MORA, KARMA, MORATOP, Gamat podrobit jednou za tři roky revizi. Jde o prohlídku revizním technikem, který je vyškolen pro určitou činnost. Nejvíce se setkáte s licencí na domácí spotřebiče a domovní rozvody, ale revizní technici se zabývají i prohlídkou velkých kotelen a plynových pecí, regulačních a kompresních stanic plynu či plynovodů. Součástí revize je zevrubná revizní zpráva, která obsahuje kromě identifikačních údajů informace o provedení oprav z minulé revize i návrh opatření a lhůt k odstranění zjištěných nedostatků.  

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby