logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 48686167 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Oprava karma – lepší jsou pravidelné preventivní kontroly

Oprava karma – lepší jsou pravidelné preventivní kontroly

 

Když se vás budou ptát, jaké máte doma plynové spotřebiče, určitě vyjmenujete značky MORA, Moratop nebo Gamat. A co spokojenost? Veliká, protože jde o spolehlivé přístroje, které pracují velmi dobře, když o ně pečujete. A péče znamená, že je dáváte jednou ročně zkontrolovat a vyčistit. Oprava karma je pak spíše výjimečná. Při pravidelné kontrole totiž technici zjistí, že některé součástky či díly je nutné vyměnit, protože jsou opotřebované a vy se tak vyhnete situaci, kdy je venku zima, a vám přestala fungovat plynová kamna.

 

 

Oprava karma – vyplatí se vyškolení opraváři

 

 

Oprava karma, stejně jako dalších spotřebičů značek MORA, Moratop, Gamat, vyžaduje odborníky, kteří procházejí pravidelným školením. Každá značka má své „mouchy“ neboli specifika, jímž rozumí opraváři, kteří se těmito spotřebiči zabývají už dlouho. Právě zkušenost je důležitá. Oprava karma – to si zapište červeným písmem do kalendáře, i když to bude znamenat pravidelnou kontrolu nebo revizi.  Běžný zákazník se v odborných termínech nevyzná, ale kontrola je preventivní činnost, oprava akutní a revize je povinná ze zákona jednou za tři roky.

 

 

Důležité je zjistit, zda neuniká plyn

 

 

Oprava karma? Víte, co se běžně vyměňuje při pravidelné kontrole? U průtokových ohřívačů značky MORA jsou to vadné membrány, těsnění a čidla, při kontrole se čistí hořáky, výměníky a trubky odtahu spalin. Když budete pochybovat, zda jsou pravidelné roční kontroly plynových spotřebičů nutné, asistujte právě u čištění výměníku karmy. Uvidíte, co se tam nashromáždilo nečistot. U plynových topidel je někdy nutné vyměnit regulační hlavice, termostat nebo piezo-elektrický zapalovač. Někdy zlobí pojistky a je také nutné seřídit úsporný režim. Technici nezapomínají při revizi na to nejdůležitější – zda někde neuniká plyn.

 

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.plynoservis-praha.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby