logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 38871647 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Profilová ocel má pestré využití

Profilová ocel má pestré využití

 

Nejen stavebnictví, ale i další obory se při nové výstavbě neobejdou bez hutního materiálu. Tvoří nejen součást stavby, ale v chemickém a ropném průmyslu se s jeho pomocí přepravují tekutiny i plyny. Kategorie hutní materiál zahrnuje například výrobky, jako jsou trubky, plechy, ocelářská ocel a samozřejmě i profilová ocel. Každý z těchto produktů má jiné využití, jejich společným jmenovatelem jsou vlastnosti ocele. Jsou to pevnost, odolnost, tvárnost i svařitelnost. Když se ocel přidá do betonu, vzniká úplně nový materiál – železobeton. Od ocele získal odolnost vůči tahu a od betonu odolnost v tlaku.

 

 

Profilová ocel se liší tvarem průřezu a tloušťkou stěn

 

 

Profilová ocel se uplatní při výrobě nejrůznějších konstrukcí pro exteriéry a interiéry. Liší se tvarem a velikostí průřezu. Nejběžnější tvary průřezu odpovídají velkým písmenům I, H, L, U a jejich odvozeninám. Projektanti vybírají tvar průřezu a tloušťku ocele podle toho, k čemu bude stavba sloužit a na jakém místě bude nosník stavbu zpevňovat. Jiné nosníky s průřezem se používají k svislým podpěrám, jiné k vodorovným. Profilová ocel může podpírat velké společenské stavby, jako jsou divadla a koncertní sály nebo i malé sklady pro zemědělské účely.

 

 

I rodinné domy se dnes staví z profilové oceli

 

 

Profilová ocel jako nosný pilíř je výhodnější než zeď, protože zabere méně místa a unese větší váhu. Proto jsou haly založené na ocelové konstrukci vzdušnější a prostornější. Z toho je zřejmé, proč se u dnešních velkých staveb nosné zdi či zděné sloupy prakticky už nevyskytují, vše zastane ocel. Dokonce i rodinné domy se staví z ocelové konstrukce. Příčky pak mohou být odlehčené a výsledná stavba nakonec přijde na méně peněz. Ocel je sice velmi odolný materiál, ale časem podléhá povětrnostním vlivům. Vlhkost způsobuje korozi materiálu, který postupně degraduje. Proto se ocel povrchově upravuje například zinkováním nebo nátěrem.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby