logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 48686746 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Vrata už jsou zřídkakdy manuální, vítězí automatika

Vrata už jsou zřídkakdy manuální, vítězí automatika

 

Když stavíte dům, nemůžete si říct, že už je vše hotovo, když nemáte upravený vjezd do domu. Ten je také součástí domu. V poslední době stále více lidí věnuje velkou pozornost výběru vjezdové i vchodové brány. Jaká by měla být? Manuální nebo automatická. Ještě před 20 lety byly automatické vjezdy novinkou, dnes si je pořizuje téměř každý stavebník. Je to přirozené. Díky elektronice se svět stává pohodlnější a příjemnější, ale také rychlejší. Dnes by nás zdržovalo vystupování z auta a ruční otevírání vrat. Také vjezd do garáže už je většinou automatický.

 

 

Chceme, aby vrata byla bezúdržbová

 

 

Vrata u vjezdu si pořídíme většinou tehdy, když nemůžete zvolit variantu posuvných bran. Většinou mají dvě stejně veliká křídla, která se otevírají do stran. Existují varianty s jedním křídlem, které se zasouvá do sebe nebo se skládá. Ještě před nedávnem bylo nutné, aby se křídla pohybovala po kolečkách po zemi, ale s takovým typem vrat byly problémy, když nasněžilo nebo když vítr k bráně na podzim nafoukal listí. Vrata jsou dnes uzpůsobena tak, že se pohybují zhruba 10 centimetrů nad zemí a není třeba plochu v dráze pohybu stále uklízet.  

 

 

Senzory zajišťují bezpečné ovládání automatické brány

 

 

U automatických zavíracích systémů je důležitý pohon. Musí být spolehlivý a vybavený senzory, které pohyb křídla zastaví, když se v jeho směru objeví překážka. Tím je zaručena bezpečnost celého systému. Vrata bez senzorů by byla nebezpečná. Vývojáři pracují také na jednodušším ovládání. Obvyklé jsou dálkové ovladače, jimiž si bránu na dálku otevřete, takže nemusíte ani zastavovat. Modernějším řešením je však ovládání mobilním telefonem. Ušetříte jedno zařízení. Na systém jde pak připojit více účastníků. Ovládání je jednoduché – stačit vytočit vybrané telefonní číslo a brána se na dálku otevře.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.promal.cz

 

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby