logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 38867282 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Holter TK měří krevní tlak po celý den

Holter TK měří krevní tlak po celý den

 

 

Měření krevního tlaku je jednoduchá vyšetřovací metoda, která pacienta nijak nezatěžuje, přesto je skupina lidí, u níž je toto měření velmi nespolehlivé. Srdeční činnost a následně i krevní tlak reagují na stres, který může být vyvolán i návštěvou ordinace. Někteří pacienti se už předem obávají, že lékař u nich zjistí vysoký tlak, a při měření jim tlak skutečně stoupne, přestože jsou jinak zdraví. Říká se tomu syndrom bílého pláště a tento projev je velmi častý. Řešením je opakované měření nebo holter TK, což je přístroj, který měří krevní tlak 24 hodin denně.

 

 

Holter TK využívá oscilometrickou metodu

 

 

Kontinuální měření neboli monitoring tlaku krve přístrojem holter TK, se používá při projevech syndromu bílého pláště, při podezření na hypertenzi nebo při sledování, jak zabrala léčba. Jde o malou krabičku se zařízením, které měří tlak krve proudící tepnou oscilometrickou metodou, tedy zachycuje vlnění tepny. Holter TK neměří systolický ani diastolický tlak, ale střední hodnotu arteriálního tlaku, další hodnoty se automaticky dopočítají. Manžeta, kterou má pacient umístěnou na paži na tepně, se nafukuje v pravidelných intervalech a měří krevní tlak. Pacient s tímto přístrojem vykonává běžnou činnost. Je vhodné, aby si vedl deník a zapisoval si významné situace.

 

 

Některé přístroje mají hygienické návleky na manžetu

 

 

Výrobci se snaží, aby holter TK co nejméně obtěžoval pacienta, byl co nejmenší a umožnil i běžnou hygienu. Například přístroj SEIVA TonoTrack má speciální hygienické návleky na manžetu, které činnost holteru nijak neomezují. Ovládání je zajištěno jediným tlačítkem, které pacient může využít v nenadálé situaci, kdy je vhodné krevní tlak změřit, nebo před sejmutím, když se chce osprchovat. Výrobce udává, že přístroj komunikuje téměř se všemi ambulantními programy, které se v České republice používají.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby