logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 40994388 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Holter TK prokazatelně ověří diagnózu vysokého krevního tlaku

Holter TK prokazatelně ověří diagnózu vysokého krevního tlaku

 

Při podezření na hypertenzi neboli vysoký krevní tlak má lékař několik možností, jak si svoji diagnózu ověřit. Obvyklé je měření krevního tlaku v klidu. Pacient při tomto vyšetření sedí nebo leží. Je nutné, aby pacient byl před měřením v klidu, protože krevní tlak snadno reaguje na jakékoli vzrušení. Známý je například syndrom bílého pláště. Pacientovi, který má jinak krevní tlak v normálu, při návštěvě ordinace výrazně stoupne. Průkaznější je například holter TK. Jde o metodu, při níž se krevní tlak měří minimálně po dobu 24 hodin, někdy i déle.  

 

 

Holter TK pracuje v určitých intervalech

 

 

Přístroj holter TK se skládá z tlakoměru a manžety. Tlakoměr je připevněn na opasku nebo zavěšen na krku, manžeta se dává na nedominantní paži, to znamená, že u praváků na levou paži, u leváků na pravou ruku. Manžeta se v pravidelných intervalech nafukuje, měří krevní tlak a údaje o něm se zaznamenávají do paměti. Během dne jsou intervaly měření častější, v noci holter TK měří každou hodinu. Pacient by měl vykonávat běžnou denní činnost, aby se ukázalo, jak se tlak mění. Lékaři také doporučují, aby si pacient vedl deník a zaznamenával svoje pocity, případně jakou činnost a kdy vykonával.

 

   

Neléčený vysoký krevní tlak vede k mnoha zdravotním potížím

 

 

Přístroj holter TK je velmi malý a pacienta nijak neobtěžuje. Například SEIVA TonoTrack je kompaktní přístroj s jedním tlačítkem. Při opětovném nasazení sám vytiskne pacientův deníček. Má hygienické návleky na manžety, které lze snadno udržovat v čistotě. Při ověření diagnózy hypertenze je velmi užitečný. Mezi příznaky vysokého krevního tlaku patří například časté bolení hlavy, únava, tlak na hrudi, poruchy spánku nebo otoky na končetinách. Léčba spočívá v úpravě jídelníčku a volbě vhodných léků. Neléčení vysokého krevného tlaku vede k mnoho zdravotním potížím.

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz
Zdroj foto:https://www.seiva.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby