logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34493307 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Dovolená se psem

Dovolená se psemDovolená se psem

 

Léto, prázdniny, dovolené se nadějně blíží, pěkné počasí láká k výletům i dalším cestám. Pokud do rodiny patří i domácí mazlíček (pes či kočka), není dnes problém vzít ho s sebou, jen je třeba všechno promyslet a dobře naplánovat. Vhodné pomůcky (nezapomenout na antiparazitika) a druh krmiva nám mohou cestování se zvířátkem a péči o něj ulehčit.

 

Na cestu autem
Složitost přípravy na cestování se odvíjí od vzdálenosti, kterou je třeba urazit, a od zvoleného dopravního prostředku. Nejjednodušší je asi jízda vlastním autem, protože je možné dělat zastávky podle potřeby, udělat malou procházku, dát zvířátku napít a najíst. Do auta můžeme také naložit všechny potřebnosti - krmivo, misky na vodu, hračky apod. Co se týče samotné jízdy, je několik způsobů jak zajistit bezpečnost všech členů posádky. Je možné pořídit přepravky pro psy a kočky nebo autopásy pro větší psy, různé vaky a autosedačky.

pes pas

 

 

Cesta do zahraničí
Delší cestování do zahraničí je složitější. Při kratší cestě autem do okolních států je třeba vyřídit formality podle předpisů daného státu, tzn. hlavně očkování a aktuální potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu. O hodně náročnější a finančně nákladnější je vyřízení formalit na cestu letadlem.

 

Na cestu letadlem
Nejnáročnější je letecká přeprava, kterou by si měl každý chovatel dobře rozmyslet. Je třeba zjistit u leteckých společností, zda vůbec a za jakých podmínek psy přepravují. Pokud ano, je to vždy v takových obdobích roku, kdy není ani extrémní vedro, ani velká zima, aby zvíře cestu přežilo.

pespre

 

Malá plemena je možné vzít za určitých podmínek s sebou na palubu, pokud se přepravka určených rozměrů (zvíře se musí v ní postavit a otočit) vejde pod sedadlo. Jinak musí psi do zavazadlového prostoru ve speciálních přepravkách pro psy s certifikátem IATA, které jsou akceptovány většinou aerolinií.

 

Zdroj:tisková zpráva na:http://www.cz-pes.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22