logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34493530 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Krmivo pro psy vybírejte podle věku i plemen

Krmivo pro psy vybírejte podle věku i plemen

 

V průběhu života psa je nutné přizpůsobovat i jeho stravu. Aby z vašeho miláčka vyrostl krásný, aktivní a zdravý pes, musíte věnovat pozornost i jeho výživě. Správné krmivo pro psy musí obsahovat nejen základní živiny, jako jsou sacharidy, bílkoviny a tuky, ale také vyvážený poměr minerálů, vitamínů a aktivních enzymů, které mohou napomoci zvýšení odolnosti psa vůči nemocem. Navíc důležitá je také struktura použitých proteinů.
 
Aminokyselinové řetězce živočišných proteinů mají jinou délku a jinak se zabudovávají do organismu, na rozdíl od často použitých levnějších rostlinných proteinů. Například krmivo Arden Grange obsahuje až 84% živočišných proteinů. A každý, kdo se někdy podíval do tlamy svého psího přítele, ví, že špičáky a skladba a postavení zubů jednoznačně prokazuje, že není přežvýkavec. Krmivo pro psy vybíráme i podle toho, zda jde o štěně, kojící fenu, psa ve vývoji nebo v dospělosti. Například pro psy seniory potřebujeme krmivo pro psy s nízkým obsahem tuků a bílkovin, protože už nemají tolik pohybu a mají zpravidla větší sklon k obezitě. Jednoznačně záleží také i na plemeni.

 

 

Základem je kvalitní maso z oblastí se zdravým přírodním prostředím

 

 

Krmivo pro psy pro kojící feny a štěňata musí být dobře stravitelné a zajišťovat přísun rychle využitelné energie. U této kategorie psů je totiž velmi důležitá. Například krmivo Arden Grange se vyrábí z jehněčího, kuřecího a lososího masa a obsahuje také Omega mastné kyseliny. Maso je z oblastí, kde je zdravé životní prostředí, takže je velmi kvalitní. Krmivo pro psy značky Taste of the Wild sází zase na maso z divokých zvířat, například bizonů, lososů a další zvěřiny. U krmiva Marp je základem kvalitní maso, obiloviny a bylinky. Snaha výrobců je co nejvíce se přiblížit přirozené stravě psovitých šelem a také zároveň podporovat prevenci chorob. K tomu slouží právě různé bylinné směsi.

 

 

U krmiva pro psy pozor na konzervanty a dochucovadla

 

 

Kvalitní krmivo pro psy znamená někdy vybrat i správnou velikost granulí. Malým psům zpravidla vyhovují menší kousky, kdežto někteří velcí psi požadují velké granule. Na to je třeba také myslet a zvolit pro svého čtyřnohého přítele nejvhodnější kombinaci. Například značka Arden Grange dbá na to, aby psi dostali granule, které vyhovují nejen velikostí, ale i strukturou a hustotou. Krmivo pro psy vyrábí hodně firem, ale ne všichni dodržují zásadu, že v přirozené a zdravé stravě musí být co nejméně umělých konzervantů a zchutňovadel. Například krmivo Marp Natural je zcela bez konzervantů, umělých dochucovadel a barviv.

 

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.max4dog.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22