logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 45743934 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Veterinární EKG dokáže vyšetřit každé zvíře

Veterinární EKG dokáže vyšetřit každé zvíře

 

Majitelé zvířecích mazlíčků dávno vědí, že nemoci se zvířatům nevyhýbají a často potřebují podrobné vyšetření stejně jako lidé. Ale překvapí je, že veterinární kliniky jsou velmi dobře vybavené, nabízejí prakticky stejně náročné zákroky jako u lidí. Například běžně provádějí tzv. veterinární EKG, tedy vyšetření srdeční činnosti. Samozřejmě, zvířata mají svá specifika, veterinární lékař musí počítat s tím, že se setká s většími obavami a strachem, který může získané hodnoty ovlivnit. Na veterinární lékaře jsou kladeny i větší nároky, protože každý zvířecí druh má jinou srdeční frekvenci a důležité je, aby přístroje uměly srdeční křivku správně interpretovat.

 

 

Veterinární EKG pracuje na stejném principu jako humánní EKG

 

 

Elektrokardiograf pro vyšetření zvířat, tedy veterinární EKG pracuje na stejném principu jako zařízení pro lidskou medicínu. Zachycuje elektrické vzruchy, které se ze srdečních buněk dostávají až na povrch těla, a vytváří z nich srdeční křivku. Veterinární lékař ví, jak má křivka vypadat u určitého zvířecího druhu a jeho konstituce. Z ní potom odvodí, zda má srdce zvířete správnou funkci, nebo nějakou závadu.  Vyšetření srdce – veterinární EKG dokáže rozpoznat i infarkt. Ano, i zvíře trpí podobnými nemocemi jako člověk. Veterinární lékaři se setkávají také s chorobou srdce, jehož příčinou je parazit svalovec.

 

 

Přístroje pro zvířata se přizpůsobí různým druhům

 

 

Přístroje na vyšetření zvířat, tedy i veterinární EKG, se vyznačují jednoduchostí, aby bylo možné vyšetřit i neklidného zvířecího pacienta. Například přístroj SEIVA Praktik Wireless Vet využívá bezdrátovou technologii, má software, který se přizpůsobí různým zvířecím druhům a dokáže velmi rychle interpretovat zaznamenané údaje. Stejně jako u lidí je důležitá prevence. To znamená nechodit k lékaři jen při potížích, ale nechat zvíře podrobit preventivní prohlídce.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby