logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34613447 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zvíře z prázdnin

Zvíře z prázdnin

 

 

Není to zrovna ideální volba, přivézt si z prázdnin do městského bytu nějaké domácí zvířátko. Po prvotním nadšení často dojde k „vystřízlivění".

Pokud se pes, kočka či štěně nebo kotě pohybuje ve svém prostředí, asi si jeho potenciální chovatel neuvědomí, že v městském bytě bude mít prostor omezený a bude se muset postarat o celou řadu věcí, zajištěním hygieny počínaje.

Pokud se budoucí chovatel přece jen rozhodne, že celá rodina s přírůstkem souhlasí, nesmí zapomenout ani na hledisko veterinární. Chovat zvíře, to není jen radost, ale i velká starost a zodpovědnost.

U štěňat nad tři měsíce je například nutné počítat s vakcinací proti vzteklině. Tato povinnost vyplývá z veterinárního zákona. Je také dobré sledovat zdravotní stav zvířete, nejlépe na tělním pokryvu či na sliznicích, tj. sledovat oko (spojivku) a tlamičku. A co je zejména důležité, to je mláďata před přesunem prakticky okamžitě odčervit., a pak v pravidelném odčervování pokračovat. Například škrkavkami se mláďata „nakazí" již v těle matky.

Svědomitý chovatel zajisté nenechá situaci dojít tak daleko, až je mládě promořené tak, že mu z plných útrob vycházejí škrkavky konečníkem. Velmi odpuzující pohled, nemluvě o tom, jak zvíře strádá...

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

 
 Zdroj:tisková zpráva na www.svscr.cr
 
 
 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22