logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34493494 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Chyť pochoutku!

Chyť pochoutku!

 

Tento kousek se psi učí poměrně těžko. Učte jej proto postupně, krok za kroem, tak, jak jsou ukázány. Buďte trpěliví a chvalte ho za každý pokus, který naznačuje, že pes pochopil princip hry, i když se mu to zrovna nepodaří. Lekce udržujte velmi krátké - ne více než tři nebo čtyři pokusy najednou. Mezi lekcemi také hrajte se psem nějakou jednoduchou hru, aby nebyl zklamaný z toho, že je pro něj tato hra těžká. Také si dávejte pozor, abyste ve chvíli, když psa učíte držet čenich v klidu, stáli kus od něj. Psi vnímají každého, kdo se nad nimi tyčí moc blízko, dokonce i milovaného pána, jako hrozbu a vy chcete, aby se váš pes mohl dobře soustředit na to, co po něm chcete.

ZAPRVÉ
Napřed se pes musí naučit držet čenich v klidu. Jemně ho proto vezměte za čenich, ve druhé ruce držte nějakou dobrotu, abyste upoutali jeho pozornost, a řekněte mu "Čekej!". Pokud se pes nenaučí držet čenich v klidu, nemůže se na něm naučit balancovat s kostí. Jakmile se ale tuto hru naučí,už mu nebudete muset čenich držet, protože porozumí, že když mu na nose vyvažujete kost, musí zůstat v klidu.

 chyt1

ZADRUHÉ
Když pes začne čenich držet na místě, odměňte ho a pak mu jej znovu jemně podržte a položte na něj nějakou pochoutku. Pokud se pes začne hýbat, řekněte mu "Čekej!". Pokud ale alespoň chvilku vydrží v klidu, pořádně ho pochvalte a dejte mu nějakou odměnu.

chyt2

ZATŘETÍ
Teď trochu poodstupte a udělejte rukou výrazné házecí gesto směrem nahoru. Jak pes bude vaši ruku sledovat - a posune pochoutku, c má na nose - dejte mu pokyn "Chyť!". Nakonec se vám podaří pomocí gesta házení naučit psa pochoutku vyhodit do vzduchu a chytit.

chyt3

ZAČTVRTÉ
Konečně vytoužený cíl! Nejspíš jste se několikrát museli dívat, jak si pes prostě posunul pochoutku z čenichu do tlamy anebo se prostě podíval nahoru a pochoutka mu spadla. Nakonec to ale pochopil, a když tento kousek předvede většímu obecenstvu, určitě bude odměněn smíchem a nadšeným potleskem.

chyt4

Zdroj:50 HER PRO VAŠEHO PSA I PRO VÁS
Nakladatelství Svojtka&Co.


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22