logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 34493660 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zoubky, zuby, tesáky...

Zoubky, zuby, tesáky...

 

Koukají na vás ty dvě veselá očka. Uchvátí vás roztomile se vrtící ocásek. Pejsek rozkmitá nožičky a běží k vám. Když v tom otevře tlamičku a BUM - vykouknou na vás ošklivé zuby doprovázené odporným pachem. Veškerá roztomilost a krása pejska je ta tam. Co s tím? Věděli jste, že nedokonalá péče o zuby vašeho psa může mít velké následky? Nevíte si rady s touto formou psí hygieny? Chcete, aby váš pejsek byl i po této stránce dokonalý? Tak se pohodlně usaďte a věnujte pár minut našemu článku.
Každý člověk si čistí zuby v průměru tak 2x denně. Ale pozastavili jste se někdy nad tím, kolikrát do týdne čistíte zuby vašemu psímu miláčkovi? U psů je to totiž úplně stejné jako u lidí. Pokud zuby nejsou čištěny, vytváří se na zubech plak. Ten se hromadí, tvrdne - tím vzniká zubní kámen. A ten může způsobit plno nežádoucích onemocnění.

Domácí péče o zuby
Mezi nejčastější a nejlepší péči o zuby patří čištění. Opravdu nemusíte čistit zoubky svého psa každý den. Samy to znáte - méně je někdy více! A proto veterináři doporučují čistit 2-3x týdně. To bohatě postačí pro zničení plaku v tlamičce vašeho pejska.

Pár bodů, jak správně čistit zuby:

používejte výhradně pomůcky, které jsou určeny pro psy (protože, jak všichni víme, psi vnímají chutě mnohonásobně více jak lidé- proto mentolová či dokonce pálivá pasta určena pro lidi není to pravé!)
zuby čistěte ze všech stran, ale nejvíce věnujte pozornost v okolí dásní, kde se mohl vytvořit zubní kámen
počínejte si velmi opatrně. I když tak psí zuby vypadají, z kamene rozhodně nejsou.
není potřeba po čištění vyplachovat psovi tlamu
pokud by se vyskytl nějaký problém, nebo byste s čištěním neměli žádné zkušenosti - vyhledejte pomoc u veterináře
 

 

Jiné možnosti
Říkáte si: „Sám nemám čas a mám plno jiných starostí, než je čištění zubů mého psa 2x týdně." Tak přesně pro vás tu máme další možnosti čištění zubů vašeho psa. Existuje krmivo pro psy - speciální žvýkačky, které zabraňují tvorbě povlaku a zubního kamene. (Ty jsou vhodné obzvlášť pro psy krmené měkkou stravou - např. konzervami). Dále pak jednoduše můžete pro svého psa pořídit tvrdé suchary, jejichž úlomky čistí, díky odírání kousíčků o zuby. A také u nás můžete pořídit granule pro psy zubní hygienu.
Doufáme, že tento článek vám pomohl najít nové způsoby a typy, jak se správně starat o chrup vašeho čtyřnohého kamaráda a donutil vás zamyslet se nad otázkou ‚Dělám pro zoubky svého psa opravdu všechno?

 

Zdroj:http://www.firmy-sobe.cz
Zdroj foto:http://www.alfapet.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22