logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36482413 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Panenky

Panenky

 

První panenka, která se dá nazývat plnohodnotnou panenkou, byla vyrobená z alabastru a pochází z Mezopotámie. Další panenky byly vyráběny převážne ze dřeva.

Velký rozmach panenek přichází ale až v 19. století, kdy se v Německu začínají hromadně vyrábět panenky s biskvitu (porcelán bez glazury). Dalším, v minulosti používaným, materiálem byl kromě již zmíněného dřeva a porcelánu, celuloid a plast. V současnosti je nejvíce používaný materiál pro výrobu panenek vynil.

 

Před pár lety ještě holčičce stačilo aby její panenka mrknala a měla pohyblivé končetiny. Tyto doby ale už jsou dávno pryč a panenky, které dříve mrkaly, umí v současnosti daleko více věcí.
Panenky umí plakat, čůrat, jíst i pít a mnoho dalšího. Dokonce se prodává i speciální „strava" pro tyto panenky. Nechybí ani široká škála oblečků a nespočet módních doplňků, jež je možné také zakoupit.
Holčičce, která takto pečuje o své panenky nesmí chybět ani další doplňky které je možné mít. Například vlastní kuchyňka nebo koupelna.

 

Holčička, která si takto hraje, často napodobuje chování své maminky a tím se rozvíjí.

Fonetip s.r.o.
http://www.mrakyhracek.cz

Zdroj:http://www.firmy-sobe.cz
Zdroj foto:http://www.mrakyhracek.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22