logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36485073 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zvlhčovač vzduchu snadno zabrání suchému ovzduší v místnosti

Zvlhčovač vzduchu snadno zabrání suchému ovzduší v místnosti

 

Během zimní topné sezóny je vzduch ve většině místností, kde pobýváme, přesušený. Jeho relativní vlhkost se pohybuje pouze kolem 20 procent, a to je hluboko pod hranicí optimální hodnoty. Suchý vzduch přitom dráždí sliznici a vede k řadě zdravotních problémů, jako je dráždivý kašel a chronická rýma, zánět nosohltanu, časté onemocnění horních i dolních cest dýchacích nebo chronická bronchitida. Může i za podrážděnou pokožku, často popraskané rty, pálení očí a v neposlední řadě i za zvýšenou únavu. Pomoc je přitom poměrně snadná, stačí používat zvlhčovač vzduchu.

 

„Relativní vlhkost vzduchu by se v zimě měla pohybovat mezi 45 až 60 procenty. Čím je vzduch v místnosti teplejší, tím je schopen pojmout více vody, a jeho relativní vlhkost tak klesá. K tomu, aby se nám lépe dýchalo a v místnosti bylo zdravé prostředí, je tedy nutné vzduch uměle zvlhčovat," vysvětlil Jindřich Valenta, majitel značky Concept, která vyrábí české elektrospotřebiče.

 

Zvlhčovače vzduchu je možné rozdělit do dvou skupin, na ultrazvukové neboli ultrasonické a parní. Ultrazvukové zvlhčovače vytvářejí z vody malé kapičky o průměru asi 1-5 µm. Ty jsou pak ventilačním systémem přístroje vyfukovány do vzduchu, kde se jejich odpařováním zvyšuje vzdušná vlhkost. Ultrazvukové zvlhčovače jsou ideální do bytů, dětských pokojů i kanceláří. Parní zvlhčovače fungují na principu vodní páry. Ta vzniká odparem v tenké vrstvě na topném prvku. Ve zvláštní komoře se pára mísí se vzduchem a následně je ochlazována na optimální teplotu.
„Ultrazvukové zvlhčovače mají sice vyšší pořizovací náklady, ale jejich provoz je mnohem levnější. Zatímco příkon parních modelů se pohybuje kolem 1000 W, u ultrazvukových je to jen něco kolem 38 W. Počáteční investice se tedy vyplatí," argumentuje Jindřich Valenta.

 

Vhodným pomocníkem do všech prostor je ultrazvukový zvlhčovač vzduchu ZV 4910 Conclima české značky Concept. Je vybaven jednoduchým elektronickým ovládáním a časovačem, který zaručí přesné nastavení chodu. Součástí zvlhčovače je i ionizátor, který do vzduchu vysílá čisticí anionty. Přístroj má i regulaci páry, díky níž lze nastavit přesnou míru její produkce. Zvlhčovač vyniká velkým zásobníkem na vodu, který zaručí až 30hodinový nepřetržitý chod spotřebiče.

 

„Vodu ve zvlhčovači je kvůli možným bakteriím a choroboplodným zárodkům nutné měnit alespoň jednou za tři dny. Přístroj by měl být umístěn na zemi, ideálně mimo dosah oken a dveří tak, aby se kvůli většímu proudění vzduchu nesnižovala jeho účinnost," dodal Jindřich Valenta, majitel značky Concept, která vyrábí české elektrospotřebiče.


Více o produktech na www.my-concept.cz.

O značce Concept

Společnost ELKO Valenta a její značka Concept se řadí mezi přední výrobce a dodavatele domácích elektrospotřebičů v České republice, na Slovensku a v Polsku. Hlavními prioritami české značky Concept jsou vysoká technická kvalita produktů, moderní design a rychlý servis. Díky dlouhodobým odborným zkušenostem vyvinula společnost ELKO Valenta vlastní komplexní soubor pravidel, tzv. Concept Quality Control System dohlížející na vysokou kvalitu všech produktů.


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22