logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36485171 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Jak vybrat nejlevnější LED televizi

Jak vybrat nejlevnější LED televizi

 

Výběr kamaráda na příštích pět let a možná i déle. Každý večer ho budete poslouchat a dívat se na něj. Zvolit tu správnou a přitom nejlevnější televizi však není nijak obtížné, bez ohledu na to, jestli chcete sledovat sport, romantické seriály nebo dokumenty o přírodě. Existuje několik základních pravidel, která se vyplatí dodržet, a budete jistě maximálně spokojeni. V první řadě je třeba říci, že při nákupu televize nehraje až takovou roli cena - jinými slovy - i do deseti tisíc se dá pořídit docela kvalitní kousek, který si oblíbí celá rodina.

 

 

 

Televizi je třeba vybírat podle místnosti, kde bude umístěna.

 

A nemusí to být vždy jen obývací pokoj, někdo si dopřeje ten luxus mít televizi v ložnici (což lze ocenit hlavně o víkendovém ránu) nebo pořídí televizní přijímač i svým dětem. Každopádně platí, že pozorovací vzdálenost by měla být rovná zhruba dvou nebo třínásobku uhlopříčky. V opačném případě si sledování moc neužijete. Názorný příklad: pokud tedy máte menší byt a z gauče byste to měli k televizi zhruba dva metry, ideální uhlopříčka bude lehce pod padesát palců. Naopak pokud máte v garsonce jen maximálně půl druhého metru takového prostoru, vyplatí se uhlopříčka kolem třiceti palců.

 

 

Rozlišení levné televize

 

 

Poté je zde i otázka rozlišení. Obecně platí, že čím je rozlišení vyšší, tím bude požitek ze sledování televize větší. Optimální bude tedy zvolit takzvaný standard Full HD (tedy 1920 x 1080 px) u LED televizí. O dost lepší než klasický notebook a přece cenově dostupná záležitost. Tu nejlevnější televizi s tímto standardem můžete mít klidně už za příjemných osm tisíc! A pokud se spotřeby energie týče, není se čeho bát. Tady na ceně tolik nezáleží, energetická třída levnějších televizí je obvykle A nebo B, obecně tedy nehrozí nijak dramaticky zvýšená spotřeba elektřiny, pokud si koupíte nejlevnější televizi. Je to podobné jako svítit asi šedesátiwattovou žárovkou.

 

 

Pokud bude televizi sledovat více lidí najednou (a to je v našich domácnostech skoro samozřejmost), je třeba důsledně zvolit co nejvyšší pozorovací úhel LED televize. Obraz pak bude výborně pozorovatelný i ze stran a nikdo se nebude hádat, kde chce vlastně sedět. Opomenout nesmíte při výběru ani reproduktory, jejichž výkon by měl být nejméně 2x10 Watt. V opačném případě nebude zvuk ani zdaleka tak skvělý, jak jste zvyklí ze sluchátek svého MP3 přehrávače.

 

 

Jak se tedy rozhodnout?

 

 

Rozhodně se nebojte levnějších televizí, protože i ty využívají supermoderní technologie. Problémem pro ně není ani přehrávání multimediálního obsahu z USB disků, jiné zase mají přímo zabudovaný DVD přehrávač. Pokrok se prostě jen tak nezastaví, rozhodně tedy není důvod, proč do televize investovat třeba třicet tisíc korun, když dostanete i za menší obnos peněz poměrně dost muziky.

 

 

Podívejte se na nejlepší LED televize na stránce: http://led-televize.produkter.cz/

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22