logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36481850 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Společenská sezóna

Společenská sezóna

 

Chystáte se do divadla, na koncert či večerní party? Pak se neobejdete bez společenských šatů. Někteří návrháři si představují oblékání pro tuto sezónu v duchu sofistikovaného minimalismu, jiní dávají přednost odvážně opulentním modelům. Přesně takové jsou i použité materiály. S trendy nadcházející sezóny vás seznámí Hana Konečná, majitelka společnosti PAR EXCELLENCE, která patří k nejznámějším dovozcům látek na český trh. Kolekci aktuálních materiálů pro PAR EXCELLENCE předvádí známá herečka Ivana Chýlková. Šperky jsou dílem Zdeny Zingopi.

Malé černé šaty jsou sázkou na jistotu a představují nadčasovou klasiku. Hodí se pro bezpočet příležitostí, proto je takřka povinnost mít jedny v šatníku. Měly by být jednoduché, elegantní i praktické. Jejich výhodou je snadná kombinovatelnost s módními doplňky. Důležitý je kvalitní materiál a perfektně padnoucí střih. Módní návrháři tyto šaty pravidelně zařazují do svých kolekcí. Hrají si s látkami, střihy, ozdobami a detaily. Základem úspěchu je použitý materiál. Klasikou je kvalitní vlněný nebo hedvábný žoržet. Pro civilnější podobu malých černých šatů je možné použít jemnou vlnu. Ke klasice rovněž patří letos velmi aktuální samet ve své luxusnější, hedvábné podobě. Sáhnout můžeme i po směsových tkaninách, ve kterých převládá přírodní materiál doplněný o elastickou kvalitu, zdobených pajetkami, výšivkami nebo kamínky. Jedinečné budou malé černé vyvedené z hrubé krajky nebo z efektních žakárových tkanin - jako matlasé s plastickým povrchem. Samostatnou kapitolou pak je použití nejrůznějších průhledných materiálů s podšitím. Pro trendové modely inspirované padesátými léty minulého století s korzetovými živůtky a řasenými sukněmi je ideální taft a dupionové hedvábí.

Večerní šaty
Letošní módní trendy potěší jak ženy, které vyznávají jednoduchý styl, tak i ty, které dávají přednost extravaganci a okázalosti. Někteří návrháři stvořili kolekce, které jsou oslavou přepychu a okázalosti plné svěžích barev, květin a peří, pro které je typický vosí pas modelů. Nepřehlédnutelné jsou široké vrstvené sukně a objemné rukávy. Jiné kolekce se nesou v duchu tlumených a tmavých barev, střihy jsou jednodušší a sází na zajímavé detaily.
Hebké, měkké a splývavé materiály vyjadřují smyslnost a eleganci dob dávno minulých. Velkorysá okázalost si zase vyžaduje pompézní látky jako brokát, taft nebo extravagantní vzory a zdobení. Jednoduchá silueta si žádá splývavé materiály, jako jsou hedvábné satény, šifony a voily, mušelíny či žerzej. Oblíbená je kombinace svůdných, průhledných materiálů s neprůhlednými látkami. Velmi žádaný je pro letošní společenskou sezónu kovový a metalický vzhled. Třpytivé a lesklé materiály, flitry, to vše pro je žádané nejen na mimořádné akce, ale i na denní nošení.
V siluetě inspirované padesátými lety se uplatňují materiály pevnější jako je brokát, matlasé, lamé a tkaniny s kovovým vláknem.
Co se týče barev, můžete vybírat mezi klasickými večerními barvami, jako je černá, fialová, tmavě modrá, ale také béžovými „nahými" tóny. U okázalejších modelů dominují pestré barvy od křiklavě žluté přes svítivě růžovou až po zářivě tyrkysovou, fialovou a rudou.

Brokát
Brokát je překrásná a velice atraktivní látka. Vyrábí se z přírodního hedvábí a je tkaná žakárovou technikou, která umožňuje vyrobit velkoplošné vazebně vzorované tkaniny. Často jsou protkávané stříbrnými, nebo zlatými nitěmi. Látka pak vytváří nádherné barevné kompozice tón v tónu. Brokát se dostal do Evropy již ve 13. století pravděpodobně z východní Asie.

Krajka
Společenská sezóna se celá nese v duchu výrazné ženskosti a efektní elegance. Žádná jiná látka tomu neodpovídá více než nadčasová krajka, která letos zažívá svůj comeback. Velejemné krajky se na přehlídkových molech tentokráte uplatňují nejen na společenských modelech, ale také na luxusních doplňcích jako kabelky a boty. Nejčastěji se objevují krajky v černé a béžové barvě.

Samet
Mnozí návrháři letos preferují samet. Přestože historie sametu začala již v polovině 14. století a zmínky o něm se v této době objevili na Dálném východě, nejde o žádný zastaralý materiál. Dokazují to i aktuální kolekce mnoha značek a návrhářů, jakými jsou Dolce&Gabbana, Giorgio Armani, Alexander Wang nebo Burberry. Sametové sukně, kalhoty, šaty, blejzry i kostýmy zaplaví naše šatníky. Najdete ho v hladkém hedvábném provedení se svým typickým leskem, v efektním provedení s efekty devoré či nejrůznějšími tisky. Pravý samet se vyrábí z hedvábné příze. Moderní samety se tkají s příměsí elastických vláken.

Vzory a zdobení

Extravagantní vzory z Blízkého východu, indické vyšívání nebo květinové i grafické vzory - to vše bude v nadcházející sezóně trendy. Připomínkou léta v chladných dnech mohou být vzory inspirované flórou - od asijských vzorů až po barokní květinové detaily, od tištěných až po vyšívané. Zdá se, že četní návrháři nalezli inspiraci v pohádkové ptačí říši. Můžeme tak obdivovat šaty s tištěnými vzory peří nebo sukně zhotovené z pírek či modely, jejichž detaily jsou zdobené buď přímo peřím, nebo látkami zpracovanými tak, že vypadají jako peří. Nejrůznější materiály obohacují krystaly, flitry, perly, spony a aplikace ze sametu, kůže či krajky. Čím extrémnější, tím lepší.

 

Kontakty
Prodejna:
Jeruzalémská 11, Praha 1
T: 224 212 072
E: info@parexcellence.cz
Otevřeno: pondělí - sobota, 10 - 18 hodin
www.parexcellence.cz

Zdroj:www:tiskovky.info


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22