logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 35115633 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Klesnou ceny novostaveb? A na co si dát při jejich koupi nebo pronájmu pozor?

Klesnou ceny novostaveb? A na co si dát při jejich koupi nebo pronájmu pozor?

 

Ceny novostaveb jsou skutečně vysoké, především pak v Praze a dalších velkých městech. Důvodem je růst cen materiálů i tlak na růst mezd pracovníků na stavbách. To z dlouhodobého hlediska snižuje ziskovost připravovaných projektů nové výstavby. Někteří developeři proto raději odkládají jejich realizaci na dobu neurčitou. Nejen důsledkem vysokých cen nových nemovitostí se postupně stává trendem je spíše pronajímat než prodávat. Často jedinou cestou, jak si lze novostavbu koupit nebo pronajmout, je skrze realitní kancelář. Toužíte-li tedy po novostavbě, hledejte na stránkách realitek.

 

 

Co ovlivňuje ceny novostaveb a jaký bude jejich vývoj?

 

 

I když mají developeři nakoupeno hodně pozemků a výhledově by jim mohly být zpřístupněny i pozemky proluk a nevyužitých starých továren, samotné zahájení stavebních prací komplikují dlouhé termíny schvalování staveb. To má vliv i na to, že nová výstavba často není dostačující v porovnání s přílivem nových obyvatel do velkých měst, jako je Praha. I to se postupně odráží v cenách za metr čtvereční. Ačkoliv politici připravují nový stavební zákon, který by měl podstatně usnadnit administrativu a urychlit celý proces schvalování staveb, je vývoj cen stále ještě nejasný. I když realitní kancelář vidí vývoj cen z jiného úhlu než developer, v tomto případě se ohledně cen spíše shodují. Může se zdát, že se díky novele zákona výrazně sníží administrativní náklady.

 

Ceny nových nemovitostí tím ale pravděpodobně neklesnou. Ovlivňují je totiž další parametry jako je míra inflace, dostupnost hypoték, kupní síla a podobně.

 

 

Je lepší s pořízením novostavby ještě počkat?

 

 

Snížení cen novostaveb očekávat spíše nelze. S jejich pořízením tedy není důvod otálet. Dbejte však na výběr nejen samotné nemovitosti, která vám bude vyhovovat, ale i na výběr realitky, která vám prodej nebo pronájem zprostředkuje. Chtějte pouze seriózní realitní kancelář, která poskytne i právní servis a kvalitně připravenou smlouvu. V případě novostaveb se to rozhodně vyplatí. Můžete se tak vyhnout případným vícenákladům či jiným doplatkům, které si časem někteří developeři účtují, pokud není stavba ještě dokončena a vy podepíšete smlouvu dříve než je nemovitost připravena k převzetí.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22