logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29806384 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Ceny nových bytů kvůli krizi klesají. Bydlet se dá už za milion korun

Ceny nových bytů kvůli krizi klesají. Bydlet se dá už za milion korun

 

Ekonomická krize snížila ceny bytů v Pardubickém kraji na nejnižší úroveň za posledních dvacet let. V Pardubickém kraji se nyní prodávají nové byty už pod jeden milion korun. Podle realitních makléřů neznamenají nízké ceny nižší kvalitu bydlení, právě naopak. Kvalita a služby v přilehlých lokalitách se stále zvyšují.

„Ceny bytů opravdu velmi výrazně klesly v celé České republice. V některých regionech je možné koupit nový byt za milion korun, což před třemi, čtyřmi lety bylo nepředstavitelné," popisuje současnou situaci realitní makléř Petr Ptáček, který patří mezi uznávané odborníky na trhu s nemovitostmi.

Ceny bytů poklesly až o čtvrtinu
Z poklesu cen bytů sice nemají radost jejich majitelé, protože ceny klesly ve srovnání se zářím 2008 až o čtvrtinu, ale zájemcům o nové bydlení tato situace nahrává. Například nové byty v Lázních Bohdaneč se pohybují včetně všech poplatků a DPH pod milionem korun. V těsné blízkosti bytů je mateřská školka, základní škola, léčebné lázně i lékař.
„Tyto služby a možnosti spojené s tak nízkou cenou jsou ideální pro lidi v důchodovém věku a také pro mladé lidi, kteří chtějí začít samostatně žít, a přitom nemají do začátku tolik finančních prostředků," říká Petr Ptáček a odhaduje, že nízké ceny se ještě několik měsíců udrží.
Česká národní banka oznámila, že odloží zvýšení úrokových sazeb o jedno čtvrtletí. To znamená, že výhodný nákup nového bytu je stále možný. Podle realitních makléřů je právě nyní nejvhodnější doba na rozhodnutí o pořízení si vlastního bydlení, protože byty již levnější nebudou. „Samozřejmě každý si musí nejprve zvážit své finanční možnosti a poté se rozhodnout,"uzavírá Petr Ptáček.

Zdroj:http://www.tiskovky.info
Zdroj foto:http:www.nemoshop.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22